بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن عطر حرم: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اطلاعیه ای منتشر نمود.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا؛ به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن بیانیه به شرح زیر است:
«انقلاب و نهضت امام _ رحمه اللّه _ برای حاکمیّت اسلام بود -مقام معظم رهبری (مدظله العالی)»
پیروزی انقلاب بزرگ اسلامی در ایران که ثمره اتحاد و یکپارچگی میلیونها مرد و زن مسلمان و اعتصام به حبل الله المتین تحت رهبری فقیهی فرزانه، حکیمی عارف و مدیری مدبر بود، قسمتی از حرکت بزرگ نبی مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله مقابل و آله و سلم و بعثت عظیم ایشان می باشد. بعثتی که در همه اعصار و امصار جاری شد تا در ضمن قرن های متمادی توسط اهل ایمان پاس داشته شود و ارزش های متعالی انسانیت را با معیارهای الهی متبلور ساخته و زمینه ی تحقق مدینه ی فاضله معهود را فراهم سازد.
این انقلاب که خود برگرفته از آموزه های قرآن و سنت نبوی شکل گرفت، الگویی برای خودشناسی، خودسازی، هم افزایی و وحدت آزادی خواهان در میان ملت های جهان بود که نتیجه آن، حرکت های بیداری اسلامی و فراگیر شدن فرهنگ مقاومت در مقابل استکبار و ایادی خودفروخته آن شد.
سکان داری رهبران عالم، شجاع، مدیر، مدبر و الهی، این انقلاب را در تلاطم های دوران مبارزه و حوادث بعد از آن از حیلت ها و فتنه های بدخواهان داخلی و خارجی به خوبی حفظ نموده و با توکل به خدای متعال و تأثیر آیه فاستقم کما امرت صفوف انقلابیون را در مقابل شرق و غرب همیشه مستحکم، بانشاط، پرانگیزه و آماده نگاه داشته و ریشه های این درخت تناور را روز به روز بیشتر در اعماق دل دوستان می دواند.
انقلاب اسلامی ایران در بدو شکل گیری خود هدفی جهانی داشت و بااینکه خودرا در بستر ایران اسلامی و در قامت مردم مبارز این کشور نمایان ساخت، ولی نگاه آن به اقصی نقاط این کره خاکی تحقق تمدن اصیل اسلامی و عزت بخشی به جوامع اسلامی بود. جوامعی که در ضمن قرنها آماج زیاده خواهی ها و ظلم ایادی استکبار خصوصاً آمریکای جنایتکار، انگلیس مکار و اسرائیل خبیث قرار داشتند.
ارمغان این نهضت عظیم، خودباوری مسلمانان، فهم دقیق ملل اسلامی از شیطنت ها وخباثت های دشمنان و وحدت کلمه آنها است که این باور، ایشان را صاحب قدرتی خواهد نمود که هیچ زورگو و استعمارگری را یارای مقاومت در مقابل آن نخواهد بود.
اینک انقلاب اسلامی بعد از ۴۲ سال، آغازین سال های گام دوم خودرا مصمم تر از گام اول برای حرکت های نوید آفرین آینده به حول و قوه الهی بر داشته است و قلب های سراسر امید پیروان دین پیامبر اعظم صلی الله مقابل وآله وسلم به حمایت و هدایت الهی در این گام با امیدواری برای رسیدن به مدینه فاضله نبوی می تپد و گام های استوار شان به دنبال اندیشه های متعالی قرآنی در صراط مستقیم حق تا زوال کامل شرارت و انحراف در حرکت خواهد بود.
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی فرا رسیدن بهار چهل و سوم انقلاب اسلامی را محضر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدظله العالی علما واندیشمندان مسلمان، مردم شریف و متدین ایران اسلامی و مسلمانان مومن در سراسر عالم تبریک و تهنیت گفته و تداوم رشد و ثمردهی این شجره مبارکه را از درگاه الهی مسئلت می نماید.
منبع:

1399/11/21
20:37:18
0.0 / 5
904
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , پیامبر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس