كتاب زخم و زیتون یادگاران و روزگاران رونمایی گردید

كتاب زخم و زیتون یادگاران و روزگاران رونمایی گردید به گزارش عطر حرم مراسم رونمایی از «کتاب زخم و زیتون؛ یادگاران و روزگاران» نوشته عباس خامه یار برگزار گردید. این کتاب روزنوشت های دکتر عباس خامه یار از رویدادها و یادگاری های دوره های مختلف مدیریت فرهنگی خودش و هم روایت هایی از افراد و شخصیت های برجسته فرهنگی سیاسی و معنوی چند دهه اخیر ایران و اسلام است که با آنها حشر و نشر داشته است.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، در این مراسم که روز گذشته در سالن همایش های کتابخانه ی ملی تالار قلم برگزار شد، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری، مسعود ده نمکی، اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، صادق حسین جابری انصاری و دیگر اساتید و صاحبنظران ایرانی و غیرایرانی که به صورت وبینار برگزار شد حضور داشتند.

حسام الدین آشنا در این مراسم، عباس خامه یار را یک مدیر شایسته دانست و اظهار داشت: این جمع به مناسبت رونمایی از یک کتاب که مجموعه ای از تجربیات یک مدیر شایسته است تشکیل شده است. او این کتاب را با قلمی همه فهم و هم دلانه با حوادث و اشخاص نگاشته است. اگر امروز از خودمان سوال نماییم ما امروز مدیر فرهنگی شایسته یا مدیر فرهنگی بین المللی شایسته داریم جوابمان آری ست و او کسی مانند عباس خامه یار است.
وی ادامه داد: زمانی که وی در بنیاد شهید کار می کرد، فهم از کار معاونت فرهنگی و پژوهشی را ارتقا داد که این سبب اهمیت کار وی در بنیاد شهید و امور ایثارگران است. فیلمهای «روز سوم»، «شوق پرواز» و «سمفونی ایثار» بخشی از دستاوردهای فرهنگی یک مدیر است که قبل از او و بعد از او عزیزانی در بنیاد شهید بودند اما این یادگاران در زمان او ثبت شدند و این نشان دهنده ی حضور مؤثر وی در زمان خودش است.
کتابخانه ملی پناهگاه صاحبان اندیشه
اشرف بروجردی هم اظهار داشت: کسانی که دغدغه فکر و دانش و تفکر و ایران را دارند کسانی هستند که مایلند با کمک همدیگر برای آینده این سرزمین اثرگذار باشند. چیزی که نیاز است ما نسبت به آن حساس باشیم و بتوانیم اندیشه ایرانی را بارور نماییم و لحظاتی که با آن روبه رو بودیم را ثبت نماییم. سازمان اسناد و کتابخانه ملی پناهگاهی برای اصحاب اندیشه است که می توانند تفکر خویش را در آن مطرح کنند و پذیرای نقد باشند و بتوانند از آن برای بارور کردن اندیشه بشریت موثر باشند.

او اضافه کرد: اینجا خانه شماست. کتابخانه ملی وظیفه خدمت رسانی و تکریم صاحبان اندیشه را دارد و باید بستر را برای آنها فراهم آورد و به عرصه نجات اندیشه بشر وارد شود و زمینه ای را برای کسانی که مایل به دیده شدن و به محک گذاشتن اندیشه خود هستند فراهم آورد. کتابخانه ملی باید در حافظه هر ایرانی قرار بگیرد.
مسعود ده نمکی هم خطاب به حسام الدین آشنا اظهار داشت: سبب تأسف است که ما فردی را بابت تجربیاتش تکریم نماییم اما او را در سمتی غیر از تخصصش قرار دهیم. اگر می گوییم فرد فرهنگی با کفایتی ست پس باید در یک مقام فرهنگی مسئولیت داشته باشد. من اگر جایگاه مدیریتی داشتم حتما تمامی مسؤلان را مجبور به روزانه نویسی می کردم چون که بیان زوایای پنهان تاریخ از زبان های گوناگون سبب روشن تر بیان شدن تاریخ می شود و شبهه و فترتی را در تاریخ به وجود نمی آورد.
رضا حاجی آبادی، مدیر انتشارات «هزاره ققنوس» هم در این مراسم اظهار داشت: این اثر یکی از کتاب هایی هست که می توانم به انتشار آن افتخار کنم. نوشتن خاطرات دلیلی بر ماندگاری اثر است. سفارش می کنم همه عزیزان نهضت نوشتن خاطرات را شروع کنند چون که به ماندگاری خاطرات مهم کمک می نماید. اگر مدیران این مرز و بوم تجارب مدیریتی خویش را در بزنگاه های تاریخی بنویسند سبب کمک به مدیران دیگر پس از آنهاست. من از همه کسانی که یاریگر ما در انتشار این کتاب بودند تشکر می کنم.
در انتها این مراسم، با حضور حسام الدین آشنا، مسعود ده نمکی، اشرف بروجردی، حجت الاسلام میثم امرودی، صادق حسین جابری انصاری و دیگر اساتید و صاحبنظران ایرانی و غیرایرانی از کتاب «زخم و زیتون؛یادگاران و روزگاران» نوشته عباس خانه دار رونمایی گردید.1399/11/28
21:04:52
0.0 / 5
1072
تگهای خبر: اسلام , دانش , دكتر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس