معاون راهبردی استان های حوزه هنری:

سند تحول حوزه هنری به استان ها ابلاغ می شود

سند تحول حوزه هنری به استان ها ابلاغ می شود به گزارش عطر حرم ایلام معاون راهبردی استان های حوزه هنری از ابلاغ سند تحولی حوزه به استان ها در آینده نزدیک اطلاع داد.


«میثم مرادی» در جمع کارکنان حوزه هنری ایلام اظهار نمود: ایلام به شاخص ها و خصوصیت هایی شهره است که هرکدام به تنهایی می توانند محور تولید آثار فرهنگی و هنری فاخر و ماندگاری باشد.
وی دفاع مقدس و نقش آفرینی مردم این استان در آن دوران را یکی از این شاخص ها عنوان نمود و اظهار داشت: ایلام در خط مقدم جبهه قرار دارد و مجاهدت و دلاوری ها و پایمردی های این مردم و شهدایی که تقدیم شده است همه می توانند محور تولید محتواهایی غنی در عرصه فرهنگ و هنر متعهد باشند.
معاون راهبری استان ها حوزه هنری خاطرنشان کرد: تک تک خانه ها، روستاها و شهرهای ایلام گنجینه ای از خاطرات دفاع مقدس است و این خصوصیت انتظار را از این استان در جریان سازی در این حوزه بیشتر می کند.
مرادی خاطرنشان کرد: ما باید نهضت مردمی ثبت و ضبط خاطرات مردم در دوران دفاع مقدس را زودتر شروع نماییم که بهترین آبرو برای حوزه هنری است و نرم افزار لازم برای این فعالیت در حال تهیه است و شبکه ای از علاقمندان و داوطلبان برای این کار فعال خواهند شد.
وی اهداف این فعالیت را علاوه بر حفظ خاطرات، شناسایی سوژه ها و استعدادهای تاریخ شفاهی عنوان نمود و اظهار داشت: این کار بزرگ در حال طراحی است و به تقویت منابع انسانی هم خواهد انجامید.
معاون راهبری استان ها حوزه هنری پیاده روی اربعین را دیگر ظرفیت برای تولید محتوا در استان ایلام دانست و خاطرنشان کرد: پیاده روی زائرین اربعین بازار مناسبی برای ترویج گفتمان فرهنگ و هنر انقلاب و محصولات مرتبط می باشد.
مرادی تربیت هنرمند متعهد و انقلابی را از اهداف حوزه هنری دانست و اظهار داشت: در این حوزه نیازمند طرح های فاخر هستیم.
وی تصریح کرد: هدف ما این است که فضایی را فراهم نماییم که هم هنرمند، هم ایده و هم اثر هنری توامان رشد کنند و راه اندازی باشگاه های هنری و مراکز رشد در این حوزه می تواند موثر باشد چون عضویت در آن برای مخاطبان تعهد بوجود می آورد.
معاون راهبری استان ها حوزه هنری ایلام از تدوین نقشه تحول سه ساله اطلاع داد و اظهار داشت: در این سند ظرفیت ها و زیست بوم های هنر انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفته است. که بزودی به استان ها هم ابلاغ خواهد گردید و هر استانی بر مبنای مزیت های خود و نقش آفرینی در تولید آثار متناسب با این مزیت ها سنجیده می شود و لازم است در این دوره استان ها به فعالیت ها توجه و برنامه های لازم را برای 4 سال آینده تدوین کنند.
مرادی گسترش کمی و کیفی تاریخ شفاهی در کشور، توریع آثار و محصولات هنر انقلاب اسلامی و استفاده ازظرفیت مساجد، اقشار برای تولید محصولات هنری انقلاب اسلامی را همچون شاخصه های سند تحول حوزه هنری عنوان نمود و اظهار داشت: امیدواریم در این دوره بتوانیم شاهد شکوفایی بیشتر استعدادها در این حوزه باشیم.
وی از پیگیری برای تسریع در ساخت برج هنر اسلامی ایلام اطلاع داد و اظهار داشت: این مورد در مرکز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.1400/02/22
10:09:12
5.0 / 5
850
تگهای خبر: اربعین , اسلام , اسلامی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس