آخوند عبدالله امانی:

مردم وحدت و همدلی خودرا در روز انتخابات به نمایش بگذارند

مردم وحدت و همدلی خودرا در روز انتخابات به نمایش بگذارند به گزارش عطر حرم مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی اظهار داشت: مردم موظف به رأی دادن به فرد اصلح برای اداره امور کشور هستند و در روز انتخابات وحدت و همدلی خودرا در به نمایش می گذارند.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، به همت مجمع فعالان فرق، ادیان، اقوام و مذاهب کشور وبیناری با موضوع انتخابات از دید مذاهب با محوریت اهل سنت و نقش مذاهب در مشارکت حداکثری انجام شد.

در این وبینار آخوند عبدالله امانی مدیر و استاد حوزه علمیه اهل سنت خراسان شمالی با اشاره به بیان خداوند در قرآن کریم به «اهمیت و دعوت به تعاون و همکاری» گفت: جامعه زمانی به تکامل و تعالی خواهد رسید که به این دستور خدا عمل نماید. وی تعاون و همکاری انسان ها در کارهای خیر را مهم و سبب سعادت و نشانه اهتمام انسان در باب امر به معروف و نهی از منکر و نشانه مسئولیت پذیری مسلمین دانست.
آخوند امانی با بیان یک روایت از نبی مکرم (ص) بیان داشت که پیامبر عظیم الشأن عموم مسلمین را به مبارزه با مفاسد اجتماعی دعوت کرده است و می فرماید مسلمین در مقابله با منکرات و مبارزه با مشکلات اجتماعی مسئولند. در ادامه وی با برشمردن لزوم رعایت حق الناس بعنوان یک معروف همگان را به رعایت این حق دعوت نمود.
یکی دیگر از وظایف و معروف هایی که آخوند امانی به آن پرداخت بحث حقوق متقابلی ست که در اسلام به آن تصریح شده است که یکی از این حقوق، حق بین مردم و حاکم است.
وی با اعلان اینکه مردم موظف به رأی دادن به فرد اصلح برای اداره امور کشور هستند، اضافه کرد: در مقابل نیز فرد منتخب بعنوان رییس جمهور نیز موظف به ادای امانت و رعایت معروف نسبت به مردم می باشد. پس مردم باید برای انتخاب اصلح تتبع و جستجو نمایند.
استاد حوزه علمیه اهل سنت خراسان شمالی در آخر ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی همه خواهران و برادران مسلمان خود در این آزمون بزرگ، از همه اهل تسنن به ویژه اهل سنت خراسان شمالی و همه مردم ایران خواست جهت ادای وظیفه دینی و قانونی خود، در انتخابات شرکت کرده و وحدت و همدلی خودرا به همگان نشان دهند.


منبع:

1400/03/22
21:45:30
5.0 / 5
363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس