مولوی میربلوچ زهی:

شركت نكردن در انتخابات تضییع حقوق مردم و نظام است

شركت نكردن در انتخابات تضییع حقوق مردم و نظام است به گزارش عطر حرم امام جمعه مسجد جامع علی ابن ابی طالب میرجاوه با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات یک وظیفه و تکلیف شرعی و ملی است، اظهار داشت: شرکت نکردن در انتخابات تضییع حقوق مردم و نظام است.


دریافت 10 MB
به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، انتخابات از ارکان مهم شکل گیری ساختار سیاسی در نظام های مردم سالار به حساب می آید. در نظام جمهوری اسلامی هم که مبتنی بر نظریه مردم سالاری دینی است، راه های حضور اثرگذار مردم در تشکیل تمامی نهادهای قدرت به صورت مستقیم و غیرمستقیم پیشبینی شده است. مشارکت مردم در انتخابات می تواند امنیت داخلی کشور را ارتقا بخشیده و مشروعیت نظام سیاسی را تثبیت نموده و در مقابله با تهدیدات خارجی که امنیت داخلی را به خطر می اندازد نقطه قوت محسوب شود. بر همین مبنا با عنایت به انتخابات پیشرو و اهمیت مشارکت گسترده مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مولوی میربلوچ زهی امام جمعه میرجاوه در پیامی تصویری به تبیین ضرورت مشارکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری پرداخته است.
مولوی میربلوچ زهی امام جمعه میرجاوه با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات یک وظیفه و تکلیف شرعی و ملی است، عنوان کرد: تکلیف شرعی و ملی این را می طلبد که همه مردم احساس مسؤولیت کرده و در این انتخابات شرکت نمایند.
امام جمعه مسجد جامع میرجاوه به تبلیغات سو دشمنان و تحریم انتخابات اشاره و اظهار داشت: معاندانی که در خارج ضد انتخابات تبلیغات می کنند افرادی هستند که با نظام اسلامی مخالف بوده و با انقلاب سازگاری ندارند.
وی عدم شرکت در انتخابات را بسیار ناگوار و نامطلوب دانست و اظهار داشت: شرکت ضعیف در انتخابات می تواند نتایج ناگوار و بدی به همراه داشته باشد نخست این که وقتی افراد صالح و عاقل شرکت نکنند و فرد اصلح انتخاب نشود آن هنگام امکان دارد شخص ناکارآمدی روی کار بیاید و زمانی که فرد ناکارآمد روی کار آمد دیگر نمی تواند کشور را به خوبی اداره کند بر همین مبنا اگر جامعه خوب اداره نشود نظام گرفتار مشکل می شود و مردم تصور می کنند که مشکل از نظام است و دیگر این که مردم به حق و حقوق خود نمی رسند ازاین رو باز مردم خودشان ضرر می کنند و گرفتار مشکل می شوند.


منبع:

1400/03/27
23:28:52
5.0 / 5
286
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس