در آیین بهره برداری از پلتفرم همدم

قالیباف: در انتخاب همسر نیازمند مشاورانی مسلط به سنت های خانواده و علم روز هستیم

قالیباف: در انتخاب همسر نیازمند مشاورانی مسلط به سنت های خانواده و علم روز هستیم به گزارش عطر حرم رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اهمیت نهاد خانواده، تداوم خانواده را از تشکیل آن مهمتر دانست و با بیان اینکه خانواده کانون تبادل پایدار و بی دریغ محبت است، اظهار داشت: زن، ستون محبت در خانواده است و اگر خواهان تحول در جامعه هستیم و خانواده پایدار می خواهیم باید به زنان دقت نماییم.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین بهره برداری از پلت فرم همدم که از جانب موسسه تبیان در جهت انتخاب آگاهانه و ازدواج پایدار در سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد، ضمن تبریک این روز اظهار داشت: زمانی که آگاه شدم چنین برنامه ای تدبیر شده است دو نگاه شکل گرفت، یکی اینکه این برنامه در شأن حضور رئیس قوه است یا خیر، که بنده احساس کردم در کنار تمام اقداماتی که سازمان تبلیغات انجام داده است، این اقدام یک کار ماندگار بوده و برای حل یکی از اشکالات اساسی جامعه است، بنابراین حضور در این مراسم را وظیفه دانستم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی کمک کرد تا فرهنگ خاندان (ع) در تمامی عرصه ها همچون زمان عزاداری و سوگواری ائمه (ع) در زندگی مردم جاری شود، بنابراین پلت فرم همدم یعنی فرزند زمانه خویش هستیم و توانسته ایم با کمترین هزینه، بیشترین کار را با خطایی متمایل به صفر انجام دهیم در حالیکه خیلی از اقدامات پرخرج در سازمان های مختلف نتوانست این کار را انجام دهد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه غرب هم تجربه کرده که خانواده را از دست داده است و باید به معنویت بازگردد، اظهار داشت: تردید نداریم که خانواده کانون تولید و تبادل پایدار و بی دریغ محبت است و امروز محبت بعنوان عامل پایداری خانواده است، نه پول و ثروت.

زن، کانون و ستون خانواده است
قالیباف در ادامه زنان را کانون و ستون خانواده دانست و اضافه کرد: الگو، نحوه و روند تربیت را زنان رقم می زنند و آنها نماد اخلاق، عطوفت، حیا و مهربانی هستند ازاین رو اگر خواهان تحول در جامعه هستیم و خانواده پایدار می خواهیم باید به زنان دقت کنیم.

زنجیره تشکیل خانواده بسیار اهمیت دارد
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان افزود: قبل از انقلاب تنها ۳۰ درصد زنان سواد داشتند و پس از آن این میزان به بالای ۸۰ درصد رسید؛ همینطور هم اکنون بالای ۴۵ درصد دانشجویان را بانوان می سازند اما آیا ثمره ای که از خانواده می خواستیم، گرفته ایم.
وی اضافه کرد: زمانی که فعالیت کارخانه ای را دنبال می نماییم، زنجیره تولید مهم می باشد بنابراین خانواده را هم باید همچون یک پروژه نگریست که زنجیره تشکیل آن هم مهم می باشد و صرف تحصیل زنان در آن کفایت نمی کند و نقش زن آنقدر مهم می باشد که مردان در هر بخشی از زمان زندگی خود به محبت متفاوت ۴ زن شامل مادر، خواهر، همسر و دختر نیاز دارند.
قالیباف در ادامه ازدواج را بخشی از فرایند شکل گیری خانواده دانست و اظهار داشت: بطور قطع مشکلات اقتصادی، فرهنگی و رفتاری بسیاری داریم که مانع این امر شده و یکی از چالش های مهم آن اقتصادی می باشد و بنده بعنوان مسئول باید پاسخگو باشم که از آن فرار نمی کنم و اقرار می کنم کارنامه خوبی نداریم اما سوال اینجاست که خانواده هایی که وضع اقتصادی مطلوب دارند، همه دارای ثبات و پایداری هستند؟ بنابراین اقتصاد مهم می باشد اما همه زندگی نیست.

تداوم خانواده از تشکیل آن مهمتر است
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تداوم خانواده بخصوص در ۵ سال نخست را نسبت به تشکیل خانواده بسیار مهم تر دانست و اضافه کرد: راه اندازی پلت فرم همدم اقدام بسیار به جایی بود که با همه مسائل ایرانی و اسلامی و سنت های اصیل نهاد خانواده سنخیت دارد.
وی با بیان اینکه انتخاب همسر برای جوانانی که در اوج احساسات هستند، باید همراه با عقلانیت و آگاهی باشد اظهار داشت: در این امر بسیار مهم نیازمند مشاوران مومنی هستیم که در این حوزه از علم روز برخوردار باشند و پلت فرم همدم کوشیده تا مبتنی بر سنت های خانواده و مبانی اسلامی، با استفاده از روش های نوین و علمی به جوانان برای انتخابی آگاهانه و ازدواجی پایدار تحت نظر خانواده کمک نماید.

ضرورت توجه به منزل، مسجد، مدرسه و محله
وی در ادامه با اشاره به اینکه پلت فرم همدم ۴ رویکرد شفاف سازی، هوشمندسازی، مردمی سازی و کارآمدسازی را با هم در بر دارد، اظهار داشت: هر مجموعه ای که این ۴ رویکرد را داشته باشد می تواند مجموعه موفقی باشد ضمن این که باید به ۴ موقعیت مکانی که در زندگی انسان تأثیرگذار است، توجه کرد که این مکان ها شامل منزل، مسجد، مدرسه و محله است که اگر این مکان ها به درستی و مثل ساعت با هم کار کنند، در تمامی امور حتی امور اقتصادی می توانیم موفق باشیم.
قالیباف در ادامه با تاکید بر خودداری از دولتی شدن امور عنوان کرد: نباید خویش را عاقل تر از مردم بدانیم و باید اجازه دهیم مکان هایی مانند محله ها و مساجد کارکرد واقعی خویش را داشته باشند بخصوص مساجد نباید خالی شوند و باید بتوانند به همه شئون زندگی مردم پاسخ دهند.
رئیس قوه مقننه در انتها با اشاره به اینکه فرصت های بسیاری در بعد نیروی انسانی و ظرفیت های اقتصادی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: سوء مدیریت و تصمیمات غلط وقت کشور را تلف کرد که باید اصلاح گردد و باید فرزند زمانه خویش باشیم تا بتوانیم پیشرفت نماییم.
در آخر این مراسم، رئیس مجلس شورای اسلامی پلت فرم همدم که به همت موسسه تبیان راه اندازی شده بود را افتتاح نمود. همینطور حجت الاسلام قمی؛ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دکتر گلزاری؛ دبیر علمی این پلت فرم و کمیل خجسته مدیرعامل موسسه تبیان توضیحاتی درباره این پلت فرم عرضه کردند.
منبع:

1400/04/21
16:57:29
5.0 / 5
6351
تگهای خبر: ائمه , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس