برای مواجهه با مرگ آماده باشید

برای مواجهه با مرگ آماده باشید به گزارش عطر حرم قم استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه مرگ یک حقیقت اجتناب ناپذیر برای تمام موجودات است و مهم این است که برای مواجهه با مرگ خویش را آماده نماییم، اظهار داشت: مرگ نه به مفهوم نابودی بلکه به مفهوم انتقال است و خداوند در قرآن می فرماید ما مرگ و حیات را خلق کردیم ازاین رو چیزی که آفریده شده یک امر موجودی است و به مفهوم نیستی و نابودی نیست.


حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد در سخنرانی حرم مطهر حضرت معصومه (س) ضمن اشاره به این که در قرآن و روایات مکرر در ارتباط با مرگ صحبت شده است، اظهار داشت: مرگ یک حقیقت اجتناب ناپذیر برای تمام موجودات است و مهم این است که برای مواجهه با مرگ خویش را آماده نماییم.
وی بابیان این که مرگ نه به مفهوم نابودی بلکه به مفهوم انتقال است، اضافه کرد: خداوند در قرآن می فرماید ما مرگ و حیات را خلق کردیم ازاین رو چیزی که آفریده شده یک امر موجودی است و به مفهوم نیستی و نابودی نیست.
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه جاده عمر فقط یک طرفه است و قابل برگشت نیست، اظهار داشت: امام حسین (ع) در مسیری که به کربلا آمدند در نامه ای کوتاه به برادرشان محمد بن حنفیه نوشتند «دنیا را فانی حساب کن و گویا اصلاً دنیایی نبوده و آخرت را دائمی حساب کن و گویا هیچگاه از بین نمی رود» و کسی که این حقیقت را درک کند به همه معارف رسیده است.
وی ادامه داد: امیرالمؤمنین (ع) فرمودند که کمترین درجه شعور و معرفت این است که نسبت به دنیا بی رغبت شویم و اگر همه دنیا را از ما بگیرند ناراحت نشویم و اگر همه دنیا را به ما بدهند خوشحال نشویم.
حجت الاسلام فرحزاد تاکید کرد: امیرالمؤمنین (ع) هر شب پس از نماز عشاء با صدای بلند می فرمودند «آماده شوید چونکه ندای کوچ از این عالم را سر داده اند و انقدر سرمایه های خویش را برای دنیا هزینه نکنید و زاد و توشه آخرت تهیه کنید چونکه مقابل شما گردنه های دشواری است.»
وی بابیان این که هر روز خبر فوت یکی از دوستان، آشنایان و فامیل به ما می رسد، اظهار داشت: خوش به سعادت افرادی که کار خیر بسیار کرده و از دنیا می روند.
منبع:

1400/06/07
23:40:27
5.0 / 5
205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس