سفر رئیس مجلس به قم،

آیت الله سبحانی: آمار فرزندآوری بسیار پایین است

آیت الله سبحانی: آمار فرزندآوری بسیار پایین است به گزارش عطر حرم رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تلاش مجلس و دولت برای سامان بخشیدن به مسائل اقتصادی، بویژه عرصه هایی که به زندگی مردم بستگی دارد، اظهار داشت: باید شرایطی را فراهم نماییم که سرمایه های غیرمولد در حوزه مسکن، مولد شود و به تولید مسکن بینجامد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف که پنجشنبه (29 مهر) به منظور دیدار با آیات عظام، علما و مراجع تقلید به قم سفر کرده است، با آیت الله العظمی جعفر سبحانی و همینطور آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار و گفتگو کرد.
آیت الله سبحانی در این دیدار با تاکید بر این که "امر فرزندآوری در مملکت خیلی مهم بوده و آمار آن بسیار پایین است"، اظهار داشت: با این وضع امکان دارد در 30 سال آینده میانگین جمعیت 75 ساله شود در حالیکه مملکت باید جوان باشد تا در میدان کار و تولید حاضر شوند و این مورد صرفاً با قانون درست نمی گردد.
این استاد حوزه های علمیه در ادامه ضمن اشاره به برخی تنش ها در منطقه بر ضرورت روابط مبتنی بر ملایمت و دوستی بین کشورها تصریح کرد.
آیت الله سبحانی در انتها با انتقاد از تعطیلی منابر به سبب شرایط خاص ناشی از انتشار کرونا تصریح کرد: منبرها میان مردم تحول ایجاد می کرد و فرهنگ دینی ضعیف شده است که باید برای آن تدبیر شود.
قالیباف هم در دیدار با آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه "در مجلس از اجماع خوبی برخوردار هستیم"، اظهار داشت: البته این به این معنا نیست که همه یک جور فکر کرده و روش یکسان دارند بلکه به این معنا است که مجلس در موضوعات مهم، اساسی، امنیت ملی و حل مشکلات مردم یکپارچگی داشته و همه اتفاق نظر دارند که این مورد اغراق آمیز نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین مبنا خاطرنشان کرد: برای مثال وقتی 245 نفر در یک جلسه حضور دارند و برای مبحث مهمی رای گیری می نماییم، بالای 200 رای می آورد؛ البته امکان دارد در روش ها و چگونگی انجام کار نظرات مختلف باشد اما همواره وحدت و انسجام در مجلس وجود دارد.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه در مجلس مبحث اقتصاد و فرهنگ را اولویت اساسی خود قرار داده ایم، اظهار داشت: نظارت در مجلس فعلی نسبت به قانونگذاری اولویت دارد چون که قوانین مستحکمی در مجلس به تصویب رسیده و ابلاغ گردیده و یک دهه از آن گذشته اما یا اجرا نشده و یا ناقص اجرا شده که با نظارت آنرا پیگیری می نماییم.
قالیباف همینطور ضمن اشاره به طرح تولید مسکن که حدود یک سال روی آن کار شد، یادآوری کرد: با افتتاح دولت جدید، این قانون ابلاغ و ثبت نام ها از راه سامانه از روز گذشته شروع شده است؛ البته مسکن از جنس کار دولتی نیست و می خواهیم مردم خودشان وارد کار شده و دولت صرفاً زمین را فراهم نموده و تسهیل گری کند. باید شرایطی را فراهم نماییم که سرمایه های غیرمولد در حوزه مسکن، مولد شود و به تولید مسکن بینجامد.
رئیس قوه مقننه در ادامه ضمن اشاره به برخی مسائل فرهنگی، اظهار داشت: در این بخش ها کارهای خوبی در مجلس انجام شد، همینطور معیشت مناطق محروم را اولویت بودجه 1400 در نظر گرفتیم.
در ادامه سفر یک روزه رئیس مجلس شورای اسلامی به قم، محمدباقر قالیباف با آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار نمود.
بر طبق این گزارش، احمد امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنوری - نمایندگان قم در مجلس - و بهرام سرمست - استاندار قم - هم در این دیدارها حضور داشتند.
منبع:

1400/08/01
10:10:06
5.0 / 5
241
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , جشن , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس