مواسات محدود به مرزهای ایران نیست

مواسات محدود به مرزهای ایران نیست به گزارش عطر حرم قم عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مواسات محدود به مرزهای ایران نیست، اظهار داشت: متاسفانه نگرش های انحرافی به کمک دولت های اسلامی به سایر مردم مسلمان اعتراض می کنند و ما باید در پاسخ به آنها بگوییم امت اسلام یک پیکر واحد است و اعضای یک پیکر نمی توانند نسبت به غم دیگر اعضا بی تفاوت باشند.حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی در ادامه سلسله مباحث بیان نکات تفسیری در حرم بانوی کرامت اظهار داشت: یکی از سوره های جزء ۲۶، سوره ذاریات است که در این سوره خداوند متقین را توصیف و خصوصیت هایی برای آنها بیان می کند که در آیه ۱۹ سوره ذاریات، مواسات و همدلی و غمخوار یکدیگر بودن از اوصاف متقین شمرده می شود و از این خصوصیت ها از مهم ترین مسائلی است که عامل قدرتمندی یک امت می شود.

وی اظهار داشت: بر مبنای آیات قرآن کریم، متقین کسانی هستند که در اموال خود، حقی برای نیازمندن و فقرا دارند و بخشی از مال خودشان را برای نیازمندان کنار می گذارند.

سخنران حرم بانوی کرامت تصریح کرد: در سوره های دیگر قرآن کریم مثل سوره معارج در وصف نمازگزاران واقعی این گونه بیان شده است که آنها در اموال خود حقی برای فقرا و محرومان قرار می دهند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه ای که مردم تمام ثروت خویش را برای خود هزینه می کنند و به فقرا کمک نمی کنند این جامعه در معرض زوال و انحطاط است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه اظهار داشت: حضرت علی ضد السلام می فرماید خداوند در برابر هر نعمتی حقی بر عهده انسان گذاشته است و اگر حق نعمت ادا شود افزایش نعمت را به دنبال دارد و اگر ناشکری و کوتاهی شود نعمت در معرض زوال و نابودی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: ثروتمندان باید بدانند این ثروت ها امانت خداوند است تا به فقرا کمک و گره گشایی کنند و اگر از کمک نمودن به فقرا و نیازمندان کوتاهی نمایند این نعمت و ثروت گرفته خواهد شد.

سخنران حرم بانوی کرامت تصریح کرد: مواسات اختصاص به نیازمندان داخل کشور ندارند چون که امت اسلامی یک پیکر واحد هستند و برای اقتدار امت اسلام باید تمام امت به فکر همدیگر باشند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه نگرش های انحرافی به کمک دولت های اسلامی به سایر مردم مسلمان اعتراض می کنند و ما باید در پاسخ به آنها بگوییم امت اسلام یک پیکر واحد است و اعضای یک پیکر نمی توانند نسبت به غم دیگر اعضا بی تفاوت باشند.

وی اشاره کرد: خطری که یک بخش از امت اسلام را تهدید می کند در حقیقیت برای تمامی اعضا است و اگر بی تفاوت باشیم خطرات مختلف تمام امت را خواهد گرفت.

سخنران حرم بانوی کرامت عنوان کرد: بر مبنای آیات قرآنی و تعالیم آسمانی، اهتمام به مسائل امت اسلام از وظایف تمام امت اسلام و اگر امروزه به کمک مردم فلسطین نرویم فردا نوبت ما می شود چون که سکوت برابر ظلم صهیونیست ها سبب می شود در داخل ایران با این جنایتکاران بجنگیم.

حاج ابوالقاسم دولابی اشاره کرد: بر مبنای تعالیم آسمانی موظف هستیم نسبت به تک تک مسلمان عالم اهتمام داشته باشیم به همین خاطر همکاریهای کشورهای اسلامی در زمینه های مختلف علمی، نظامی، دفاعی، امنیتی و فرهنگی می تواند عامل قدرتمندی امت اسلام شود.

وی اضافه کرد: کمک ایران به غزه و لبنان و دیگر ظلومان جهان اسلام سبب یکپارچگی و قدرت امت اسلام می شود در حالیکه دشمنان امت اسلام شعار شیطان را سر می دهند و به دنبال تحقق منویات شیطان بوده و اختلاف و دشمنی میان امت اسلام می اندازند.

حاج ابوالقاسم دولابی در انتها اظهار داشت: تفکیک و اختلاف افکنی میان شیعه و اهل سنت، تفکیک عرب و عجم و ترویج عناوین ساختگی میان امت اسلام از حربه های شیاطین و دشمنان است که قصد ضربه زدن به قدرت امت اسلام را دارند.

منبع:

1401/02/09
12:30:44
5.0 / 5
280
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس