استاد سطح عالی حوزه تاكید كرد؛

مطالعه و تبیین هرچه بیشتر جایگاه امام راحل

مطالعه و تبیین هرچه بیشتر جایگاه امام راحل به گزارش عطر حرم قم رییس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) اظهار داشت:  حوزه باید شخصیت عظیم امام راحل را بیشتر شناخته و همگان را نیز به مطالعه بیشتر و عمیق تر در سیره و روش زندگی این شخصیت بزرگ دعوت کند.


آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی ضمن اشاره به عظمت علم امام خمینی (ره) در همه مباحث اضافه کرد: هرچه بیشتر در فقه و اصول مطالعه شود بیشتر به عظمت علمی امام راحل پی برده می شود.
وی ادامه داد: حضرت امام بدلیل فهم دقیقی که از دین داشت برای بنیان نظام اسلامی ایران کوشش کرد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: حضرت امام دارای خصوصیت هایی بود که سبب شد متمایز باشد و پیروز شود که مهم ترین آنها تعبد و اعراض از دنیا البته نه به این معنا که از زندگی کردن و به فکر زندگی بودن اعراض کند که این خود خلاف شرع است بلکه به این مفهوم که دنیا را بی ارزش می دانست.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار در ادامه یاد آور شد: تعبد امام راحل مختص زمان پیری ایشان نبود بلکه از اوایل جوانی پایبند بر تعبد بود به طوریکه در جمع گناه و غیبت شرکت نمی کرد و به نقل از دامادشان که اوایل انقلاب می گفت ؛ هفتاد سال است نماز شب ایشان ترک نشده، که این نشان دهنده تعبد فوق العاده است.
ایشان در ادامه افزود: جا دارد حوزه و نظام اسلامی این شخصیت عظیم را بیشتر بشناسند و همگان را به مطالعه بیشتر و عمیق تر در سیره و روش زندگی حضرت امام دعوت کنند.
فاضل لنکرانی تصریح کرد: امام راحل به شدت اهل مراعات و رعایت بود و متعبد به احکام دین بود و ما باید اعراض از دنیا و تعبد را از ایشان بیاموزیم چون که این دو خصوصیت به همراه استعداد و نبوغی که خداوند متعال به ایشان عطا کرده بود سبب عظمت و پیروزی امام راحل شد.
استاد درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه خاطرنشان کرد: امام به این باور داشت که باید برای خدا قیام کرد و حرف زد و وضعیت بگونه ای بود که هیچ کس فکر نمی کرد که امام راحل پیروز شود و همین اخلاص و شجاعت ایشان بود که باعث پیروزی حق بر باطل شد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: این لطف و عنایت ویژه خدا به شیعه و اسلام و حوزه های علمیه بود که امام به هدف خود که همان به وجود آمدن حکومت اسلامی و نابودی ظلم در جامعه بود برسد، باید بیاندیشیم که چه طور به این مقام عظیم رسید.


منبع:

1401/03/15
21:44:44
5.0 / 5
289
تگهای خبر: ائمه , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس