به گزارش منابع آگاه؛

فعالیت های قرآنی دربسیج تعطیل می شود، بركناری مدیر دارالقرآن بسیج

فعالیت های قرآنی دربسیج تعطیل می شود، بركناری مدیر دارالقرآن بسیج عطر حرم: بر مبنای شنیده ها و منابع آگاه دارالقرآن بسیج در حال تعطیلی بوده و رحیم قربانی مدیر این دارالقرآن بسیج كنار گذاشته می گردد.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، از آنجایی كه دارالقرآن بسیج وابسته به بودجه قرآنی دولتی نیست از ۲۵ سال پیش شروع به فعالیت نموده است و مسابقات قرآن را هر سال با شكوه بیشتر انجام داده و حتی سازمان اوقاف هم برخی مسابقات را با كمك مسابقات قرآنی بسیج سازماندهی كرده است.
فعالیت های این دارالقرآن به نحوی بوده كه در دهه ۶۰ و ۷۰ حضور قراء مصری با دعوت از سازمان بسیج مستضعفین انجام شده است این در حالی بود كه این دارالقرآن زیر نظرمعاونت فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین قرار داشته و به فعالیت های قرآنی می پرداخته است.
بر همین اساس و به بهانه گسترش فعالیت ها این سازمان تحت الحمایه بنیاد تعاون قرار گرفت و رفته رفته از پرسنل این سازمان كاهش پیدا كرده و فعالیت ها كمتر شد تا اینكه سال قبل پس از سابقه ۲۴ سال برپایی مسابقات مردمی قرآن این دارالقرآن به كلی لغو شد.
از سال ۹۶ این دارالقرآن زیر نظر معاونت تعلیم و تربیت قرار گرفت و به كارهای قرآنی رنگ و بویی نو و مدرن در قالب مستند نماهنگ های ارزشی و قرآنی و هنری روی آورد اما در ارزیابی های فصلی از ادامه این گونه فعالیت ها ممانعت شد.
در پی این اقدامات و كمتر كردن فعالیت های این دارالقرآن و اكتفا به داشتن تنها چند كارشناسی قرآنی جهت نظارت بر حلقه صالحین بسیج مردمی افق پیش روی این مركز را تیره كرده است به حدی كه خبر از بركناری رحیم قربانی مدیر سازمان به گوش میرسد.
در سال ۹۴ در ویژه برنامه ای در شبكه قرآن كه در آن موسسه دارالقرآن بسیج هم افتتاح شد، سردار نقدی با اشاره به رحیم قربانی نخستین مدیر موسسه دارالقرآن، اظهار داشت: این كار بزرگی است و برعهده آقای دكتر قربانی با مسئولیتی كه پذیرفته اند، است كه ما شاهد یك نهضت بزرگ با رقم های میلیونی در زمینه آشنایی با ظاهر قرآن، بعد معانی قرآن و بعد هم تسلط بر مفاهیم قرآن باید باشیم كه ان شاءالله در لایه های بالاتر باید حتما به آن دست پیدا كنند.
وی اضافه كرد: طبیعتا آثار و بازتاب این كار را در برنامه های مختلفی كه بسیج دارد شاهد خواهید بود. همچون این موارد می توان به گروه های جهادی، برنامه راهیان نور و حتی برنامه های مربوط به شهدا كه كار زیبا و مبتكرانه شهدای قرآنی نمونه ای از این دست است كه كسی تاكنون از این منظر به شهدا نگاه نكرده بود كه از بین ایشان كسانی كه قاری و حافظ قرآن و پیشتازان علوم قرآنی بودند جدا شده و به مردم جامعه و جوانان بعنوان الگو معرفی شوند.
سردار نقدی در انتهای سخنانش ابراز امیدواری كرد: ان شاءالله به بركت این توجه بیشتری كه به قرآن در بسیج می گردد جلوه های آن را در جاهای مختلف بسیج ببینیم.
در این راستا دارالقرآن بسیج از بحث ریشه كنی بیسوادی قرآنی تا سهم بسیج از ۱۰ میلیون حافظ قرآن كریم و توجه به تحولات قرآنی چون راه اندازی خانه های قرآنی، شهدای قرآنی و فعالیت های بیشمار در این حوزه گام هایی در این خصوص برداشته و تلاش در گسترش فرهنگ قرآنی در میان آحاد جامعه كرده است.

1396/10/13
22:42:43
5.0 / 5
4817
تگهای خبر: فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس