دبیر كل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

حربه امروز دشمن جدایی مردم از روحانیت است

حربه امروز دشمن جدایی مردم از روحانیت است عطر حرم: دبیر کل مجمع جهانی دوده (ع) با اشاره به این که حربه امروز دشمن جدا کردن مردم از روحانیت است، اظهار داشت: آنها می خواهند مردم دین خودرا از غیر از روحانیت بگیرند.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، آیت الله رضا رمضانی پس از ظهر دوشنبه در مراسم عزاداری ماه محرم که در حسینیه امام صادق (ع) روستای مژده رشت برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار نمود: اینجانب در گذشته، یک ماه رمضان کامل را در این منطقه شرفیاب شده بودم.
وی اشاره کرد: مدیریت حوزه های علمیه باید برنامه ریزی کند تا ترم های تابستانی و تعدادی از کلاس های در تخصص ایشان، اجرا شود.
آیت الله رمضانی با اعلان اینکه فضلا و علمای گیلانی باید بین مردم بیایند، اشاره کرد: اینجا دانشجویانی هستند که نیازمند به حضور عالم برای پاسخگویی به سوالات هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اعلان اینکه تعدادی از فضلای گیلانی در حد اجتهاد هستند، اشاره کرد: بسیار پسندیده است که این افراد در تابستان و ایام تبلیغی در مناطق و شهرهای استان حضور پیدا کرده و ضمن برگزاری کلاس، به سوالات مردم خصوصاً جوانان پاسخ دهند.
وی شأن گیلانی ها را، عالم پروری دانست و اظهار داشت: مردم این خطه عالمان و روحانیون را دوست دارند و به همین دلیل این ارتباط باید تنگاتنگ باشد.
آیت الله رمضانی اضافه کرد: باتوجه به هجمه های فضای مجازی، لازم است که مردم عالم شهر، محله و استان خودرا از نزدیک ببینند و زندگی ساده آنان را مشاهده کرده و با آنها حرف بزنند.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) با اعلان اینکه دشمنان امروز نقشه جدا کردن مردم از روحانیت را دارند، اشاره کرد: دشمن به دنبال این است که مردم دین خودرا از غیر روحانیت بگیرند.
وی با اشاره به این که روحانیت در طول تاریخ اسلام را به ما آموختند و در عرصه های مختلف حضور داشتند، اظهار داشت: امروزه بزرگترین دانشگاه ها در دنیا، مجدداً در ارتباط با دین درحال مطالعه هستند برای اینکه دین در ساحت اجتماعی و سیاسی آمده و حاکمیت پیدا کرده است.

آیت الله رمضانی در ادامه به روایتی از امام صادق (ع) اشاره نمود و اظهار داشت: حضرت فرمودند که دوست داریم پیروان و شیعیان ما عاقل، اهل خرد، با فهم و درک، دانا، دارای حلم و برداری، اهل صبر، وفاداری و مدارا باشند.
وی با اعلان اینکه اگر جامعه اسلامی به دنبال دانش دین باشند دیگر جهل و نادانی نخواهیم داشت، اشاره کرد: امام حسین (ع) به شهادت رسید تا جامعه در جهل نماند.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع)، اشاره کرد: سیدالشهدا (ع) به جهت اینکه مردم در تحیر و سرگردانی نباشند، به شهادت رسید.
وی با اعلان اینکه جامعه مورد تأیید دوده (ع) یا باید عالم باشد یا دانشجو افزود: در جلسات مربوط به امام حسین (ع)، باید درس زندگی بیاموزیم.
آیت الله رمضانی با تاکید بر این که برمبنای قرآن و روایات، زندگی همین داشته های مادی که داریم، نیست، اظهار داشت: به تعبیر امام حسین (ع)، زندگی همان عشق و حب به حق، تقرب به خداوند و دستیابی به عزت الهی است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: همه انبیای الهی آمدند تا انسان را از زندگی ظاهری به زندگی حقیقی برسانند.
وی با اشاره به این که ما باید به گونه ای زندگی نماییم که ابدیت را برای خود بسازیم، افزود: ابدیت به باطن ما بر می گردد و باطن ما از عقاید، اخلاق و انجام احکام، نشأت می گیرد.
آیت الله رمضانی به واقعه کربلا و شهادت حر بن یزید ریاحی اشاره و اشاره کرد: داستان حر در کربلا، یک امیدی به انسان ها می دهد که هر چقدر هم آلوده به گناه و معصیت باشیم، می توانیم بخشیده شویم.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) در آخر مرگ در نزد امام حسین (ع) را به مدلول زندگی ذلیلانه عنوان و اذعان کرد: حیات و زندگی در نزد امام حسین (ع) نیز به مدلول مرگ عزت مندانه است.

1401/05/17
22:43:43
5.0 / 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس