در دانشگاه اهل بیت (ع)؛

برگزاری سلسله نشست های افسانه های تاریخ ساز

برگزاری سلسله نشست های افسانه های تاریخ ساز به گزارش عطر حرم، دومین جلسه از نشست گروه تاریخ دانشگاه بین المللی خاندان (ع)، از سلسله نشست های علمی با محوریت افسانه های تاریخ ساز دوشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۸ الی ۱۹: ۱۰ برگزار می گردد.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، دومین جلسه از نشست گروه تاریخ دانشگاه بین المللی خاندان (ع)، از سلسله نشست های علمی با محوریت افسانه های تاریخ ساز دوشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۸ الی ۱۹: ۱۰ برگزار می گردد.
در این نشست که با مبحث «پرسترژان، به دنبال پادشاهی خیالی» دنبال خواهد شد، مهدی محمدی، عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی خاندان (ع) به ایراد سخنران خواهند پرداخت.
بر اساس این گزارش، همه انگیزه هایی که منجر به تحولات مهمی در تاریخ بشر شدند؛ ریشه در واقعیات خارجی یا داده های درست نداشتند. گاهی یک واقعه تاریخی مهم، تنها به علت تاثیر افسانه هایی رخ داد که ناشی از اغراق در حقیقت و یا اشتباهات بزرگ در ارزیابی ها بود. به مرور این اغراق ها و اشتباهات چندان در فضای عمومی موردپذیرش قرار گرفت که به صورت یک حقیقت خدشه ناپذیر پذیرفته شده و به دنبال آن اقداماتی صورت گرفت که مسیر تاریخ را تغییر داد. در اینجا به چهار مورد از افسانه هایی پرداخته می شود که حقیقت انگاشتن آنها سبب تحولات مهمی در تاریخ جهان شد.
لازم به ذکر است این دوره در سالن همایش دانشگاه بین المللی خاندان (ع) برگزار می شود. همینطور حضور برای ثبت نام کنندگان در دوره بلا مانع است.
این نشست به صورت آنلاین به آدرس https: //meet.abu.ac.ir/b/mey-zzr-c16-zhk هم پوشش داده می شود.
منبع:

1401/09/22
13:22:43
5.0 / 5
368
تگهای خبر: آنلاین , دانش , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس