تشکیل دو کارگروه در انجمن خادمان قرآن کریم

تشکیل دو کارگروه در انجمن خادمان قرآن کریم به گزارش عطر حرم، انجمن خادمان قرآن کریم با برگزاری مجمع تخصصی گروه مدیریت امور قرآنی و گروه رسانه مبادرت به برگزاری انتخابات برای تشکیل کارگروه در هر دو مجمع پرداخت.


به گزارش عطر حرم به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن خادمان قرآن کریم ۸ کارگروه تخصصی دارد که طی یک هفته در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجامع تخصصی آن درحال برگزاری است که روز گذشته مجمع تخصصی گروه مدیریت امور قرآنی و رسانه آن برگزار و اعضای کارگروه آنها مشخص شدند.
در ابتدای نشست مجمع تخصصی گروه مدیریت امور قرآنی انجمن خادمان قرآن کریم، محمدرضا پورمعین مدیرعامل انجمن خادمان قرآن جمهوری اسلامی ایران به عرضه گزارشی از فعالیتهای این انجمن از بدو تاسیس تا به امروز پرداخت.
در این مجمع خادمان برگزیده قرآنی محمدرضا پورمعین، سیدعلی محمد سرسرابی، اکبر خاکساری، محمدرضا مسیب زاده، حجت الاسلام محمد نقدی، حجت الاسلام علیرضا شاهسون، حجت الاسلام منصور برزگر، سیدعباس انجام، محمدعلی خواجه پیری، عباس نظری راد، مصطفی صدرزاده، مهدی قره شیخلو، علی اکبرتوپچی، کریم دولتی، مهدی محمدی، ولی یاراحمدی، محمدحسین محمدزاده، حسین ساری و پروین امیرآبادی از خادمان دوره های گذشته و محمد انجم شعاع از فعالان معرفی شده دوره های پیشین به صورت حضوری و محمدرضا داود آبادی فراهانی، حجت الاسلام هادی قبادی از خادمان دوره های گذشته و کسایی به نمایندگی از جامعه قاریان مشهد مقدس به صورت وبیناری در جلسه گروه مدیران حضور داشتند.
در ادامه این نشست هم برابر اساس نامه انجمن حاضران به نکاتی اشاره کرده و سپس نامزدها مجمع تخصصی مدیران امور قرآنی که بالغ بر ۱۰ نفر(سیدعلی محمد سرسرابی، محمدرضا پورمعین، محمدرضا مسیب زاده، مهدی قره شیخلو، پروین امیرآبادی، سیدعباس انجام، ولی الله یاراحمدی، کریم دولتی، عباس نظری و شاهسون) بودند خویش را معرفی و برنامه های خویش را برای حضور در این دوره جدید تشریح کردند.
بعد از ارائه نظرات تمام کاندیدها سید مصطفی صدرزاده، محمدحسین محمدزاده، خاک ساری و حجت الاسلام برزگری بعنوان ناظران و هیات رئیسه این مجمع انتخاب و به همراه دو تن از کارشناسان شورای توسعه که میهمان و ناظر این انتخابات بودند رای گیری برگزار گردید. در این رای گیری ۱۹ نفر به صورت حضوری و ۳ نفر به صورت غیرحضوری و برخط شرکت کردند. برپایه رای گیری صورت گرفته سیدعلی سرابی(۱۵ رای)، محمدرضا پورمعین(۱۳ رای)، سیدعباس انجام(۱۳ رای)، کریم دولتی(۱۲ رای) و مهدی قره شیخلو(۱۰ رای) بعنوان هیات اجرایی مدیریت امور قرآنی انجمن خادمان قرآن کریم انتخاب شدند.
همینطور بعد از اقامه نماز هم جمع منتخب اولین نشست «هیات اجرایی کارگروه مدیریت» را تشکیل و آقایان سرابی و پورمعین به ترتیب رئیس و دبیر مجمع تخصصی مدیریت امور قرآنی انجمن خادمان قرآن کریم انتخاب شدند.

فضای قرآنی کشور امروز آماده اجرای منویات رهبر معظم انقلاب است
در بخشی از این نشست هم علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با اشاره به اینکه انجمن خادمان قرآن کریم همیشه در یک دامنه رشد بوده و به سمت قله حرکت کرده است، اظهار نمود: در شرایط موجود فضای قرآنی کشور میتوان با یک استراتژی همدلانه و همراهانه به موفقیت های زیادی رسید.
وی افزود: هم اکنون مجموعه قرآنی کشور همدل، همراه و هم نوا است و همین مساله سبب شده است که شاهد اتفاقات خوبی در فضای قرآنی کشور باشیم، برگزاری باشکوه سی ونهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم و بالاتر رفتن سطح آن نسبت به سالهای گذشته، استقبال خوب مردم از سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که نسبت به دوره های گذشته با اختلاف قابل ملاحظه ای روبرو بود و همینطور استقبال مردم از برنامه تلویزیونی محفل در صدا و سیما نشان داده است که مردم تا چه اندازه با برنامه های قرآنی همراه شده اند.
معاون قرآن و عترت تصریح کرد: مسابقات قرآن همه ساله برگزار می گردد اما در آخرین دوره خود شاهد رشد و بالندگی زیادی در این مسابقات هستیم، همینطور نمایشگاه قرآن کریم سال جاری بیشتر از دوره های گذشته مورد استقبال نه تنها مردم بلکه رئیس جمهور، وزرا، نمایندگان مجلس، اعضای خبرگان رهبری و اساتید قرآنی قرار گرفت، همینطور کار قرآن در صدا و سیما هم به یک نقطه ای در همه سالهای گذشته رسیده بود اما سال جاری این نهال به بار نشست.
معاف خاطرنشان کرد: ازاین رو در این شرایط موجود با این فضای قرآنی وقت آن رسیده است که منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه قرآن را عملیاتی و پیگیری نماییم، بدین منظور حضور اساتید در این امر خیلی مهم است چونکه افراد معتبر جامعه قرآنی و صاحب نظران می توانند در این راه اثرگذار باشند، ما هم در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تمامی بخش ها در خدمت جامعه قرآنی خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه استقبال مردم از برنامه های قرآنی تکلیف ما را هم سنگین تر می کند، تصریح کرد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ما خادم خادمان قرآن کریم هستیم و هر تکلیفی بر دوش ما باشد از هیچ خدمتی فروگذار نخواهیم بود.
در نوبت عصر این نشست ها مجمع تخصصی گروه رسانه انجمن خادمان قرآن کریم با حضور اعضاء آن برگزار شد.
در ابتدای این مجمع هم محمدرضا پورمعین به نکاتی در مورد اهمیت رسانه و پرداختن به امور قرآنی در رسانه ها اشاره نمود.
در مجمع تخصصی گروه رسانه هم حجت الاسلام علیرضا نقیان، حجت الاسلام سید احمد سجادی، سیدمحمدمجد، مهدی ساغری زاده، رسول فلاح زرگران، محمدتقی حق بین، رحیم اعتمادی، سید محمدعلی مرعشی، مرتضی توکلی، حسین رضاخواه، محمود لیایی، حبیب یوسفی و مرتضی نجفی قدسی حضور داشتند.
در ادامه این نشست برای انتخاب اعضای هیات اجرای کارگروه رسانه ۹ نفر به ترتیب آقایان محمد لیایی(نرم افزار)، رسول فلاح(نرم افزار)، محمدتقی حق بین(نشر و نرم افزار)، مرتض توکلی(ناشر)، مرتضی آخوندی(ناشر)، مرتضی نجفی قدسی(مطبوعات و رسانه)، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد سجادی(نرم افزار)، سیدمحمد مجد(نرم افزار) و حسین رضاخواه(ناشر) نامزد شدند.
برای انتخاب اعضاء ۱۴ نفر حق رای داشتند که در نهایت آقایان سجادی، نجفی قدسی، فلاح، توکلی و آخوندی بعنوان اعضای منتخب رای آوردند.
منبع:

1402/02/21
12:31:33
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس