حجت الاسلام تقی زاده:

حمایت و ارتقای وضعیت بانوان فعال قرآنی در کشور

حمایت و ارتقای وضعیت بانوان فعال قرآنی در کشور عطر حرم: حجت الاسلام تقی زاده در این نشست که با محوریت تشریح سند استراتژیک سازمان دارالقرآن الکریم در افق پنج ساله و بررسی نقش هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی در این سند اجرا شد.


به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، بیست و هشتمین نشست هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی کشور، با حضور رییس سازمان دارالقرآن الکریم، رییس و اعضای این هیئت در سازمان دارالقرآن الکریم اجرا شد. حجت الاسلام تقی زاده در این نشست که با محوریت تشریح سند استراتژیک سازمان دارالقرآن الکریم در افق پنج ساله و بررسی نقش هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی در این سند برگزار شد، ضمن تشکر از زحمات دو سال قبل این هیئت، بر حفظ بقا و تقویت هیئت اندیشه ورز بانوان و لزوم ارتقا وضعیت بانوان فعال قرآنی در کشور تاکید نمود. رییس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به اضافه شدن سه ماموریت اساسی جدید در سند استراتژیک این سازمان در افق پنج ساله که شامل: ارتقای آموزش های قرآنی به فضای تدبر و تفسیر قرآن کریم، گفتمان سازی و فرهنگ سازی مفاهیم پایه ای قرآن کریم و تولید محتوای قرآنی در امتداد جهاد تبیین است، اظهار داشت: ایجاد شفافیت در اصل طراحی و ماموریت هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی و مشخص شدن نقش این هیئت در سند بالادستی و همین طور ایجاد تصویر میدانی از کارهای بانوان قرآنی از موارد مهمی است که باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشیم.

او در آخر اظهار داشت: مزیت بانوان قرآنی کشور فقط در بحث اندیشه ورزی نیست و از این ظرفیت عظیم، فعال و مردمی باید در امتداد شبکه سازی، مطالبه گری و پیگیری نیز استفاده نمود.

برمبنای آخرین آمار و اطلاعات گرفتن شده در اردیبهشت ماه امسال، اکنون ۱۳۸ بانوی نخبه قرآنی به عنوان هسته مرکزی هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی در استانها و ۱۹۹۸ نفر از این افراد به عنوان اعضای این هیئت در ۲۸۶ شهرستان کشور مشغول به فعالیت می باشند.


منبع:

1402/02/25
10:08:59
5.0 / 5
309
تگهای خبر: آموزش , اسلام , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس