شگفتی رئیس فیفا از آثار سنت حسنه وقف و ایده وقف مشاركتی

شگفتی رئیس فیفا از آثار سنت حسنه وقف و ایده وقف مشاركتی عطر حرم: رئیس فیفا بعد از توضیحات مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف از سنت حسنه وقف و تاثیرات آن در جامعه و تعداد موقوفات ورزشی كشور، نسبت به خدمات وقف ابراز شگفتی كرد و ایده وقف مشاركتی را بسیار جذاب دانست.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، جانی اینفانتینو- رئیس فیفا- كه میهمان ویژه دربی ۸۶ پایتخت بود در آخرین ساعت حضورش در كشور به صورت اتفاقی دیداری با حجت الاسلام حسین سلیمانی مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف در فرودگاه امام خمینی (ره) داشت.

در این دیدار حجت الاسلام سلیمانی درباره كاركردهای سنت حسنه وقف در جامعه اظهار نمود: این سنت از زیبایی های دین مبین اسلام است كه می تواند كاركردهای مختلفی در جامعه همچون فرهنگی، اجتماعی یا حتی ورزشی داشته باشد كه مانند خیلی از زیبایی های دیگر دینمان به سادگی از كنارش عبور می نماییم.

وی اضافه كرد: از خدمات وقف در عرصه ورزش در ایران اسلامی می توان به ۴۲۰ هزار هكتار اراضی ورزشی موقوفه و ۴۷۹ مجموعه ورزشی موقوفه كه ۶۶ مجموعه در پایتخت قرار دارد، اشاره نمود كه شاید كمتر كسی از آن خبر داشته باشد.

مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف تصریح كرد: با عنایت به نیاز كشور به فضاهای ورزشی و كاركرد ورزشی سنت حسنه وقف، با استفاده از این سنت می توانیم فضاهای ورزشی را گسترش داده و خدمات بهتری در این زمینه عرضه دهیم.

سلیمانی ادامه داد: با عنایت به اینكه خیلی از مردم می گویند فقط ثروتمندان وقف می كنند و ما نمی توانیم وقف نماییم، باید اظهار داشت كه وقف مشاركتی ایده مناسبی برای واقف شدن اغلب مردم جامعه است، در وقف مشاركتی چندین واقف برای موضوعی مشترك وقف می كنند یعنی مردم با هر تعداد و هر مقدار سرمایه، می توانند واقف باشند.

وی در این دیدار وقتی درباره سنت حسنه وقف، وقف مشاركتی، خدمت رسانی موقوفات چند صد ساله به مردم، ادامه عرضه خدمات وقف بعد از مرگ واقف، تعداد موقوفات درمانی، علمی و ورزشی كشور توضیحاتی به اینفانتینو داد، با تعجب و شگفت زدگی رئیس فیفا روبه رو شد.

مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف در این دیدار با اشاره به اینكه وقف می تواند به توسعه فوتبال در جهان كمك نماید به رئیس فیفا پیشنهاد داد كه می توانند با الگوگیری از وقف مشاركتی در كشورهایی كه فضای ورزشی مناسبی ندارند، ورزشگاه احداث كنند.

اینفانتینو كه از خدماتی كه وقف می تواند برای مردم داشته باشد، متعجب شده بود، درباره ساخت ورزشگاه در قالب وقف مشاركتی در كشورهایی كه فضاهای ورزشی مناسبی ندارند، اظهار نمود: الگوی وقف مشاركتی ایده خوبی است كه می تواند به توسعه مكان های ورزشی در كشورهایی كه فضای ورزشی كمی دارند، كمك نماید.

رئیس فیفا ایده وقف مشاركتی را جذاب دانست و اظهار داشت: ما روی این مورد فكر می كنیم.
1396/12/13
22:28:27
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: اسلام , خدمات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس