سفیر اندونزی عنوان كرد

ضرورت توجه به سخنان رهبر ایران برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی

ضرورت توجه به سخنان رهبر ایران برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی عطر حرم: سفیر اندونزی در ایران، سخنان امام راحل و رهبر معظم انقلاب درباره تمدن نوین اسلامی را بسیار پراهمیت دانست و تاكید كرد: مسلما آیت الله خامنه ای بعنوان رهبر ایران، می دانند كه چگونه تمدن نوین اسلامی در جهان تولید می گردد بنابراین باید سخنان ایشان توجه ویژه ای داشته باشیم.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، اوكتاوینو علیم الدین امروز (یكشنبه، ۲۶ فرودین ماه) در سمینار بین المللی شاخص های تمدن نوین اسلامی كه در دانشگاه مذاهب اسلامی تهران برگزار شد، به بررسی نقش ایران در تمدن سازی نوین اسلامی پرداخت و اظهار نمود: هر چند اندونزی كشور اسلامی بزرگی است ولی ما ایران را بعنوان الگوی جامعه اسلامی می دانیم. دستاوردهای ایران برای جامعه اسلامی بسیار مهم و پر اهمیت است.
وی اضافه كرد: تمدن نوین اسلامی در عصر نبی اكرم(ص) هم وجود داشته، ولی بعد از ایشان نسبت به آن بی توجهی شد. امروزه جمهوری اسلامی ایران به این مورد توجه ویژه ای دارد و اندونزی هم بعنوان یك كشور اسلامی اهمیت تمدن نوین اسلامی را درك كرد.

سفیر اندونزی در ایران، سخنان امام راحل و رهبر معظم انقلاب درباره تمدن نوین اسلامی را بسیار پر اهمیت دانست و تاكید كرد: مسلما آیت الله خامنه ای بعنوان رهبر ایران می دانند كه چگونه تمدن نوین اسلامی در جهان تولید می گردد بنابراین باید به سخنان ایشان توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: تمدن نوین اسلامی در گذشته در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، پزشكی و... پیشرفت بسیار فراوانی داشت و امروزه شاهد می باشیم ایران هم همین راه را ادامه می دهد. ایرانی ها در قرن هشتم تمدن بسیار پیشرفته ای داشته اند كه مهم ترین بخش آن پزشكی بود و باید توجه نماییم چگونه به این تمدن رسیده اند.

علیم الدین با بیان این كه امور دینی در تمدن اسلامی باید محور باشد، خاطرنشان كرد: در دنیای كنونی شاهد می باشیم كه در كشورهای اسلامی اختلاف وجود دارد، بنابراین باید یك دولت اسلامی بتواند این مشكل را حل كند. نقش یك دولت اسلامی برای حفظ تمدن نوین اسلامی بسیار حائز اهمیت است.

او همینطور دستاوردهای دانشگاه های اسلامی در تولید تمدن نوین اسلامی را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: می توان با تولید همبستگی میان امت اسلامی برای تمدن نوین اسلامی آینده بسیار روشنی متصور شد. البته تولید وحدت كار بسیار سختی است چون بعضی از انسان ها به جای مطرح كردن مشتركات، مباحث اختلافی را مطرح می كنند.

سفیر اندونزی در ایران عنوان كرد: ما وظیفه داریم در بین ادیان وحدت تولید نماییم. در بین مذاهب اسلامی هم غیر از این كه وظیفه داریم وحدت را حفظ نماییم باید كاری نماییم كه مسلمانان به سمت افراطی گیری كشیده نشوند. وجود داعشی ها نشان داده است كه اشتباهات فراوانی در فهم دین داریم بنابراین باید این اشتباه را برطرف نماییم.

او ادامه داد: یكی از وظایف اصلی مسلمانان پیشرفت است. مسلمانان باید به یكدیگر اعتماد كرده و اختلاف نظرها را كه سبب تولید تفرقه می گردد كنار بگذارند و به سمت پیشرفت حركت كنند. امت اسلامی بدون علم به پیشرفت و تمدن نوین اسلامی نمی رسند. باید اختلافات را كنار بگذاریم. هم اكنون برای جامعه اسلامی بحث سنی و شیعه مطرح نیست بلكه مشكلات دیگری داریم كه باید به آن ها توجه نماییم. با رفع این مشكلات است كه می توانیم به تمدن نوین اسلامی برسیم.

علیم الدین راهكار دیگر رسیدن به تمدن نوین اسلامی را رسیدن به اقتصاد اسلامی دانست و تاكید كرد: متأسفانه ما هنوز به اقتصاد اسلامی مورد پذیرش جهان نرسیده ایم.

وی در انتها بر همكاری بیشتر دانشگاه های ایران و اندونزی تاكید و اظهار نمود: امیدواریم چنین برنامه هایی ادامه داشته باشد.1397/01/27
16:15:12
5.0 / 5
5483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس