در نشست تخصصی بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن مطرح شد

زمینه سازی ظهور امام عصر (عج) محدود به جغرافیا و دین خاصی نیست

زمینه سازی ظهور امام عصر (عج) محدود به جغرافیا و دین خاصی نیست عطر حرم: مدیرعامل بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) با اشاره به اینكه در زمان ظهور امام عصر (عج) ایشان بر تمام جهان حكومت می كند و تمام بشریت از ثمرات حكومت ایشان بهره مند می شوند، اظهار داشت: ما باید بدانیم كه زمینه سازی برای ظهور امام عصر (عج) تنها محدود به جغرافیای خاص و دین خاصی نیست.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمود متوسل شامگاه چهارشنبه (دوم خردادماه) در دومین نشست بخش عترت تخصصی دانشگاه ها با مبحث خصوصیت های جامعه منتظر و با طرح سوالی از قرآن كه آیا نام امام زمان (عج) در قرآن آمده است، اظهار نمود: در آیه ۵۵ سوره نور به ظهور حضرت مهدی (عج) اشاره شده است؛ همان گونه كه در قرآن نام حضرت علی (ع) آمده است. خداوند در قرآن به بندگان صالح وعده هایی می دهد كه بخشی از آنها مربوط به صدر اسلام و بخشی مربوط به آینده و قیامت است. در بین آیات برخی فقط مربوط به دنیا است اما هنوز وقت آن نرسیده است و آن وعده خداوند برای جانشینی و حكومت بندگان صالح و متدین بر روی زمین است.

مدیرعامل بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) در ادامه با طرح این سوال كه آیا در طول ۱۴۰۰ سال قبل این وعده خداوند محقق شده است، خاطرنشان كرد: ممكن است بعضی از مومنان در بخشی از زمین خلافت كرده باشند اما در این آیه به این نكته اشاره شده است كه در سراسر زمین و نه در بخشی از زمین این وعده محقق می شود، پس تابحال این وعده محقق نشده است. خداوند در آیات دیگری هم وعده هایی داده است كه همچون آنها حاكم شدن دین خدا یعنی دینی كه مورد پذیرش خداوند است در زمین است. وعده بعدی غلبه دین اسلام بر دیگر ادیان هم از منظر منطق و هم از منظر استدلال است كه هم اكنون این بخش محقق شده است. وعده سومی كه خداوند بشارت می دهد جایگزین شدن و حاكم شدن امید و امنیت در زمین به جای ترس و ناامیدی در زمین است.

وی خاطرنشان كرد: هم اكنون مومنان وظیفه ای دارند. عده ای بر این باورند كه باید صبر نماییم و اقدامی انجام ندهیم تا زمانی كه تحقق وعده خداوند فرا برسد. همانند قوم بنی اسرائیل كه به حضرت موسی گفتند شما و خدای خود به جنگ فرعون بروید ما بعد از پیروزی به شما ملحق خواهیم شد. اما وظیفه مومنان حقیقی و منتظران واقعی ظهور این است كه علاوه بر كوشش برای افزایش معرفت و مودت زمینه های ظهور امام عصر را فراهم نمایند. این زمینه سازی بدون هزینه نیست. ما در طول انقلاب و در دوران دفاع مقدس هزینه های سنگینی را برای تحقق انقلاب دادیم. باید این نكته را مدنظر داشته باشیم كه نگاه به مبحث مهدویت نگاهی محدود به یك قوم و یا مذهب نیست بلكه این تفكری جهانی است و در هر جا باید نسبت به ترویج فرهنگ مهدویت اقدام نماییم. بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی برخی بر این باورند كه با عنایت به پیروزی انقلاب اسلامی كار تمام شده است، اما در اصل كار تازه شروع شده است. خداوند به بندگان صالح نشان داد كه اگر در راه زمینه سازی ظهور امام زمان (عج) گام بردارید شما را یاری خواهد نمود و در میان سخنان و بیانات مقام معظم رهبری همواره انقلابی بودن و انقلابی ماندن مطرح شده است.

مدیرعامل بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) در ادامه با اشاره به اینكه هدف انقلاب اسلامی تنها برچیدن حكومت شاهنشاهی و برپایی حكومت اسلامی نبود، اظهار داشت: اینها لازم بود اما باید هدفی والاتر كه زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) است، داشته باشیم و در این مسیر گام برداریم. برخی امروز انتقاد می كنند كه چرا جوانان ایرانی در سوریه حضور پیدا می كنند. در زمان جنگ هم عده ای می گفتند كه چرا یك جوان مشهدی باید در مرز بجنگد. همان تفكر امروز می گوید چرا جوانان ما باید در سوریه و عراق شهید شوند. از آنجایی كه امام عصر (عج) بعد از ظهور بر تمام جهان حكومت خواهد نمود و همه بشریت از ثمرات حكومت ایشان بهره می برند ما هم باید بدانیم برای زمینه سازی ظهور امام عصر (عج) نباید تنها خویش را به محدوده جغرافیایی خاص و دین خاصی محدود نماییم.1397/03/03
20:22:44
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس