حجت الاسلام قمی:

انقلاب یك تأسی به سنت صدیقه طاهره است، نقش زنان در جنگ فرهنگی

انقلاب یك تأسی به سنت صدیقه طاهره است، نقش زنان در جنگ فرهنگی عطر حرم: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: ما قیام و مبارزه با ظلم را از آموزه های صدیقه طاهره یاد گرفتیم و انقلاب یك تأسی به سنت صدیقه طاهره است.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی كه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به استان كرمان سفر كرده است، بعدازظهر امروز چهارشنبه 10 بهمن در همایش نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی حضور یافت.
حجت الاسلام قمی در این همایش اظهار داشت: به نظر من چند راهبرد را باید خیلی جدی گرفت. وقتی بار اول برای سوژه سازمان تبلیغات خدمت رهبر انقلاب مشرف شدم چند راهبرد را عرض كردم و رهبر انقلاب هم تصدیق كردند. یكی اینكه تبلیغ دین باید مردمی شود كه رهبر انقلاب هم این امر را تایید كردند. دومین راهبرد این است كه بانوان را در تبلیغ دین باید جدی گرفت و برای آنها باید نقش خاص و ویژه ای قائل شد.
وی با طرح این سوال كه چرا مسئله بانوان در تبلیغ دین برای بنده راهبرد دارای اولویتی است؟ اظهار داشت: انقلاب اسلامی یك ربط عمیق به حضرت زهرا(س) بنا به تبیین بزرگان دارد كه اگر انقلاب توفیقاتی پیدا كرده، این از بركت انوار حضرت صدیقه طاهره است. پیش از انقلاب ایام فاطمیه ای نبود و هر چه جلو رفتیم عزاداری بر حضرت زهرا هم فراگیر شد. ما قیام و مبارزه با ظلم را از آموزه های صدیقه طاهره یاد گرفتیم. انقلاب یك تأسی به سنت صدیقه طاهره است. در دوره این انقلاب حتما نقش زنان متفاوت می باشد. چرا امام می فرماید زنان رهبران این نهضت است؟ این نیاز به تامل دارد.
وی افزود: چرا مسئولیت اقامه دین و احیای دین به عهده یك خانواده گذاشته شد؟ بعد پیامبر مسئولیت اقامه دین به یك خانواده سپرده شد نه به یك سپاه یا ارتش نیرومند. دین خودِ فطرت است. دین مانند فطرت تجلی اراده الهی است. فطری ترین بنای اجتماعی كه خانواده است باید مسئولیت اقامه دین را بر عهده گیرد.
قمی اضافه كرد: در این خانواده برای تحقق ولایت علی(ع)، حضرت زهرا(س) نقش می آفریند. او نظام اولویت هایی در نظام عبودیت دارد اما به در خانه تك تك مهاجرین و انصار می رود تا معارف الهی را ترویج دهد.
وی اظهار داشت: انقلاب در نقطه عطف و سخت تاریخ قرار گرفته است. اگر كسی خودرا در این مصاف ببیند، حتما برای بانوان نقش بسزایی قائل است. اساس این جنگ، فرهنگی است و حتما نقش بانوان در این جنگ ویژه است. مكتب ما به اندازه راهبری امت، مسئله زنان را جدی گرفته است.
وی افزود: 55 هزار فارغ التحصیل حوزوی از بانوان داریم اما چه تعداد دارند كار موثر تبلیغی می كنند؟ این آمار زیر ده درصد است. در روش ها و راهكارها باید هم فكری نماییم و موثرترین راه های حضور بانوان در جامعه را باید احصا كرد.
حجت الاسلام قمی اظهار داشت: به زانو زدن استكبار در این عالم شدنی است و این امر تا حدی تحقق یافته است. اگر صبر و استقامت داشته باشیم چرخ دنده های استكبار خرد خواهد شد.
وی درانتها گفت: جامعه باید تصمیم بگیرد كه استقامت كند و این را بانوان می توانند خوب تبیین كنند. ما برای یك حركت جهشی در دوره انقلاب اسلامی باید فكر نماییم. در قبال تبیین وضعیت امروز و مسیر پیش روی انقلاب شما بانوان و همه ما مسئولیت داریم.1397/11/10
23:56:41
5.0 / 5
4372
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , پیامبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس