مسؤول نهضت نهج البلاغه خوانی:

تغییر سبك زندگی مردم، عامل فروپاشی است

تغییر سبك زندگی مردم، عامل فروپاشی است به گزارش عطر حرم مسؤول نهضت بین المللی نهج البلاغه خوانی اظهار داشت: دشمنان برای فروپاشی نظام، سبك زندگی مردم را هدف قرار می دهد؛ كاری كه ما باید برای تقویت فرهنگ اسلامی در دنیا انجام می دادیم.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع شب گذشته، ۲۶ تیرماه، در سیزدهمین شب از سلسله جلسات بیست و ششمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی، اظهار نمود: همه چیز در ادبیات اهل بیت(ع) در نسبت بین امام و امت تعریف می شود و حق متقابل این دو بر هم بزرگ ترین و بالاترینِ حق ها است.
وی در توجیه انحصاری بودن جایگاه این حق و برتری آن بر دیگر حقوق، اضافه كرد: این حق عامل پایه ای پیوند ملت و رهبر و به دنبال آن، عزت حق و دین و اصلاح روزگار است.
مسئول نهضت بین المللی نهج البلاغه خوانی با تاكید بر نقش جامعه در پیشبرد اهداف امام، اظهار داشت: اگر جامعه سازی مطلوب تحقق نیابد حتی امام علی(ع) كه جامع فضایل است، نمی تواند اهداف امور مسلمین را تحقق بخشد و نتیجه آن در خطبه ۲۷ نهج البلاغه كه نمود عمق فاصله امام با امت است، هویداست.
او با اشاره به اینكه امت سازی مشتمل بر شكل گیری سه لایه بصیرت، اطاعت و تسلیم حول محور امام است، افزود: اگر لایه های بصیرت و اطاعت تقویت شوند، می توان ادعا كرد كه امت سازی برای امام در حال شكل گیری است.
حجت الاسلام مهدوی ارفع نقش دین دارها را در این زمینه متذكر شد و اظهار داشت: این افراد باید بتوانند لایه تسلیم را كه لایه اكثریت و قشر خاكستری است، رشد دهند و با امام همراه كنند؛ تا آنجا كه فاصله نضج تا تحقق اراده امام در جامعه به حداقل برسد.
وی برای تحقق این مهم سه راه را بیان و خاطرنشان كرد: راه نخست توسل به تحكم و زورگویی است كه مانند چماق رضاخانی محكوم به شكست است، راه دوم هم پیروی از بخشنامه هاست كه تحقق نمی یابد چونكه در كف جامعه اتفاق دیگری می افتد.
مسئول نهضت بین المللی نهج البلاغه خوانی در ادامه تاكید كرد: راه سوم برای تحقق همراهی اكثریت امت با امام، آشنا ساختن آنان با منطقِ اوامر و نواهی امامشان است كه در این زمینه، مبانی و راهكارهای نهج البلاغه بهترین ابزار برای همراه ساختن قشر خاكستری با امام به حساب می آید.
وی با اشاره به مبحث «سبك زندگی» آنرا یكی از محورهای مأموریت چهل ساله بیانیه گام دوم خواند و اضافه كرد: از نگاه راهبردیِ جامعه پردازی می توان ذكاوت رهبری را در طرح مبحث سبك زندگی دریافت، چون كه غفلت از سبك زندگی روند جامعه پردازی را از حركت باز می دارد.
حجت الاسلام مهدوی ارفع استفاده استراتژیك دشمنان از سبك زندگی را یادآوری كرد و با استناد به دیدگاه گورباچف در خصوص «تغییر سبك غذای جامعه» بعنوان علت اولیه فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، خاطرنشان كرد: امام علی(ع) قرن ها پیش در غررالحكم بر این نكته صحه گذاشته اند كه امت رسول الله خوار و ذلیل نخواهد شد، مگر روزی كه غذای بیگانه بخورد و لباس بیگانه بپوشد.
مسئول نهضت بین المللی نهج البلاغه خوانی غذا را نقطه آغاز تغییر ذائقه امت و پذیرش كامل ذائقه بیگانه خواند و بیان كرد: به فرموده امام دشمن هیچ عجله ای ندارد و برای چهل سال آینده مان برنامه ریزی می كند، ازاین رو تغییر ذائقه در غذا، در طولانی مدت، به تغییر در سبك غذاخوردن، تفریح، عزاداری، ازدواج و در یك كلام تغییر سبك زندگی خواهد انجامید.
وی تاكید كرد: تغییر در سبك زندگی، تغییر در تفكر و بینش را به دنبال دارد و فرد طرفدار كارگزاری می شود كه بیشتر از بقیه سبك زندگی غربی را محور امور قرار دهد.
حجت الاسلام مهدوی ارفع در ادامه خاطرنشان كرد: فردی كه سبك زندگی غربی را كاملاً پذیرفته، اگر ببیند كارگزار به علت ملاحظات، یك خط در بین به این سبك پایبند است، در صدد تغییر نظام بر می آید.
وی با تاكید بر اینكه سفارش رهبری به سبك زندگی اسلامی نه فقط یك نگاه تربیتی بلكه نگاه عمیق سیاسی است، اظهار داشت: تاكید ایشان این است كه مراقب باشیم اگر دشمن توانست ذائقه ما را تغییر دهد ما به كلِ او دل می بندیم و اگر توانست از ذائقه خودی دل زده مان كند از كل آن دل زده خواهیم شد.
حجت الاسلام مهدوی ارفع با اشاره به اینكه نخستین جلوه جامعه اسلامی سبك زندگی اسلامی است، بیان كرد: اگر بخواهیم جامعه ای منسجم مبتنی بر مبانی عمیق انقلاب اسلامی بسازیم و در چهار راه تمدن ها به بشریت عرضه نماییم، باید تمام عناصر جامعه با هم هماهنگ و سبك زندگی اسلامی در آن ساری و جاری باشد.
وی با تاكید بر اینكه سبك زندگی اسلامی بهترین دعوت كننده به مبانی اسلام است، تصریح كرد: برای عرضه تمدن نوین ایرانی-اسلامی به بشریت در وهله نخست باید بتوان با جاری ساختن نظم، تمیزكاری، پرهیز از دغل كاری و... سبك زندگی سالم و صحیح را در جامعه نهادینه كرد.
مسئول نهضت بین المللی نهج البلاغه خوانی با یادآوری دیدگاه رهبر معظم انقلاب در اینباره، اظهار داشت: رهبری هم این نگاه ایجابی را دارند كه برای عرضه تمدن نوین اسلامی، سبك زندگی آحاد جامعه باید گویای آن باشد كه تفكر و مبانی دینی در زندگی مان جواب داده است.
1398/04/29
18:27:39
5.0 / 5
4760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس