بزرگداشت علامه طباطبایی در قم، تهران، مشهد و شیراز

بزرگداشت علامه طباطبایی در قم، تهران، مشهد و شیراز به گزارش عطر حرم ایسنا/قم مدیر اجرایی مجمع عالی حكمت اسلامی عنوان كرد: مجمع عالی حكمت امسال 17 برنامه برای مراسم بزرگداشت علامه طراحی نموده كه 11 نشست و 5 همایش نیم روزه و نشست عمومی در قم، تهران، مشهد و شیراز را شامل می شود.محمدباقر خراسانی شامگاه چهارشنبه ۲۲ آبان در اولین شب از شب های سه گانه ای كه به مناسبت سالگرد درگذشت و بزرگداشت علامه طباطبایی(ره) در دارالقرآن این مفسر بزرگ قرآن برگزار شد، در جمع اساتید حكمت و فلسفه اظهار داشت: این مجمع تابحال ۱۲ گروه علمی را راه اندازی كرده، همین طور ۱۳۳۸ جلسه تخصصی برپا كرده است كه ۱۳۴ جلسه در سال ۹۷ انجام شده است.

وی با اشاره به اینكه در طول سال تحصیلی گروه های علمی دو هفته در بین تشكیل شده است، بیان كرد: در این مدت ۷۹۰ ارائه درس شده، همین طور در سال ۹۷، هشت نشست علمی برگزار شد، ضمن اینكه از سال ۸۵ تا كنون ۸۵ همایش نیم روزه در چارچوب كرسی های نظریه پردازی و میزگرد داشته ایم.

خراسانی اضافه كرد: مجمع عالی حكمت در واحد رسانه بزرگترین بانك نرم افزاری علوم عقلی را دارد و ویژه برنامه هایی را هم امسال داشتیم كه ۱۵ عنوان برنامه به مناسبت شهادت شهید مطهری انجام شد و ویژه برنامه های علامه طباطبایی هم در حال اجراست.

وی افزود: در بیستمین همایش كتاب سال حوزه، انتشارات این مجمع موفق به كسب رتبه برتر شد، ضمن اینكه ۲۱ شماره فصلنامه حكمت اسلامی تابحال انتشار یافته و الان به لحاظ زمانی هم عقب نیستیم و مقالات زیادی برای نشریه رسیده كه بر طبق زمانبندی منتشر می شود، همین طور فصلنامه انوار حكمت هم ستاندن مجوز كرده است.

مدیر اجرایی مجمع عالی حكمت اسلامی اشاره كرد: امسال ۱۷ برنامه برای مراسم بزرگداشت علامه طراحی شده كه ۱۱ نشست و ۵ همایش نیم روزه و نشست عمومی در قم، تهران، مشهد و شیراز است.

وی اظهار نمود: بخش بین المللی مجمع هم از سال ۹۷ فعالیت جدی خودرا آغاز نموده و مجوز فصلنامه خبری به زبان انگلیسی را دریافت كرده است.

وی همین طور اظهار داشت: كتابخانه مجمع عالی حكمت در سال قبل ۲۱ هزار جلد كتاب تخصصی در چارچوب ۱۶ هزار عنوان كتاب دارد و واحد مشاوره مجمع هم فعال است.

خراسانی با اشاره به اینكه در بخش آموزش هم، دوازدهمین دوره آموزش طولانی مدت را برگزار كردیم، اضافه كرد: انتشارات حكمت اسلامی تابحال ۴۰ عنوان كتاب را منتشر نموده و در سال ۱۳۹۷ علی رغم مشكلات همچون بالا بودن قیمت كاغذ ۱۱ عنوان چاپ اول و ۹ عنوان بازچاپ داشته ایم.

وی اضافه كرد: ویژه برنامه های بزرگداشت علامه در حال اجراست و در طول چهار دوره برگزاری این ویژه برنامه، ۵۲ عنوان برنامه برگزار شده كه در چارچوب ۴ جلد انتشار یافته است و امسال هم از ۱۸ تا ۳۰ آبان ماه ویژه برنامه های پنجمین دوره برگزار می گردد.

منبع:

1398/08/23
10:19:50
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , شهادت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس