كتاب رونق تولید از منظر قرآن و روایات دوده علیهم السلام به چاپ رسید

كتاب رونق تولید از منظر قرآن و روایات دوده علیهم السلام به چاپ رسید عطر حرم: كتاب « رونق تولید از منظر قرآن و روایات دوده علیهم السلام » با تألیف امیر ارزانی و جستاری در سوژه ˮاسلام و اقتصادˮ، پاییز 98 به چاپ رسید.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، كتاب "رونق تولید از منظر قرآن و روایات دوده علیهم السلام" در هفت فصل به موضوعاتی همچون رونق تولید در آیینه آیات وحیانی قرآن كریم، جایگاه كار و تولید در كلام بزرگان دین و علما، اهمیت و ارزش كار و كوشش در روایات دین مبین اسلام، لزوم برنامه ریزی اقتصادی، آثار كار و تولید، نحوه كار و تولید می پردازد.
نویسنده در مقدمه این كتاب آورده است: "حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی در روز اول فروردین سال ۱۳۹۸ در اجتماع پرشور مردم در حرم مطهر رضوی طی سخنان مهمی به تحلیل اوضاع اقتصادی كشور پرداخته و با عنایت به شرایط موجود، سال ۹۸ را سال رونق تولید نامیدند.
به سبب اهمیت این سخنان و نقشی كه سوژه رونق تولید در حل مشكلات كشور و نیز شكوفایی اقتصاد جامعه دارد بر آن شدیم تا با جستجو در قرآن كریم و روایات پیامبر گرامی صلی الله مقابل و آله و سلم و دوده علیهم السلام و نیز بررسی اجمالی سیره آن بزرگواران بعضی از مبانی سخنان مقام معظم رهبری را در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.
بدیهی است كه فهم هر یك از آیات و روایات یق عمیق و دقیق می طلبد، پس برای توضیح آیات قرآن از تفاسیر نور و راهنما بهره برده ایم و در میان كتب روایی بیشتر از كتاب شریفه كافی استفاده شده همین طور در بخش های مختلف این كتاب به تناسب و برای توضیح بیشتر سخنانی از مقام معظم رهبری مدظله العالی و استاد شهید مطهری ذكر شده است".
این كتاب مقرر است بزودی در دسترس علاقه مندان قرار گیرد.
منبع:

1398/09/05
15:08:24
5.0 / 5
4576
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس