اسرائیل پخش شبكه مسیحی آمریكایی را متوقف كرد

اسرائیل پخش شبكه مسیحی آمریكایی را متوقف كرد نهاد ناظر بر پخش تلویزیونی در اسرائیل در اقدامی كم سابقه پخش برنامه های یك شبكه وابسته به مسیحیان انجیلی را متوقف كرد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، شورای پخش تلویزیون کابلی و ماهواره ای اسرائیل می گوید، شبکه جدید "تلویزیون خدا" به زبان عبری به علت تبلیغ مسیحیت و تشویق یهودیان به تغییر دین به مدت یک هفته تعلیق شده است.
برپایه گزارش بی بی سی، به قول این شورا، این شبکه که "شلانو" نام دارد هنگام دریافت مجوز قصد و هدف اصلی خویش را فاش نکرده است. شلانو شبکه "تلویزیون خدا" در اسرائیل است که کمتر از دو ماه پیش کارش را شروع کرد.
"تلویزیون خدا" یکی از بزرگ ترین شبکه های وابسته به مسیحیان انجیلی (اوانجلیکال) در جهان است که با همکاری جامعه "موعودباوران یهودی" در اسرائیل کانال شلانو را راه اندازی کرده است. عبارت شلانو به معنای "متعلق به ما" از عبارت "مسیح متعلق به همه ماست" برگرفته شده است.
رسانه های اسرائیلی می گویند تعلیق پخش یک شبکه تلویزیونی از جانب نهاد ناظر در اسرائیل اقدامی کم سابقه است و این نخستین باری است که پخش یک کانال مسیحی در اسرائیل متوقف می شود. در اسرائیل ترغیب به تغییر دین یهودیان تحت شرایط خاصی غیرقانونی می باشد.
آشر بیتون، رئیس شورای پخش اسرائیل در نامه تعلیق این شبکه نوشته است که اگر می دانست مخاطب هدف کانال شلانو جامعه یهودیان اسرائیل هستند هیچگاه برای این شبکه مجوز پخش صادر نمی کرد.
او پخش برنامه های مسیحی برای مخاطب یهودی را موضوعی "پیچیده و حساس" توصیف کرده است.
نهاد ناظر پخش در اسرائیل به "تلویزیون خدا" گفته است که می تواند درخواست تازه ای برای مجوز پخش بدهد و در آن "توصیف صادقانه تری از ماهیت برنامه های خود" عرضه نماید.
پیش تر کانال شلانو، ویدیویی برای جمع آوری کمک مالی پخش کرده بود که در آن وارد سیمپسون، مدیر عامل "تلویزیون خدا" می ‎گفت: "خدا درهای ماورا را به روی ما باز کرده تا انجیل مسیح را به خانه و زندگی و قلب مردمان یهودی اش ببریم."
پس از پخش این آگهی شورای پخش تلویزیون کابلی و ماهواره ای اسرائیل اعلام نمود که درباره تعلیق این شبکه تصمیم گیری خواهد نمود.1399/04/10
13:43:14
5.0 / 5
2918
تگهای خبر: دین , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس