راه اندازی بانك نغمات و ادعیه در شبكه رادیویی قرآن

راه اندازی بانك نغمات و ادعیه در شبكه رادیویی قرآن شبکه رادیویی قرآن در ادامه اقدامات زیرساختی خود از راه اندازی بانک نغمات و ادعیه آگاهی داد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، مجتبی ایزدی مدیر شبکه رادیویی قرآن در این ارتباط اظهار داشت: یکی از منابع مهم در پروسه برنامه سازی استفاده از نغمات دینی و فواصل موسیقایی بدون سازدر رادیو قرآن است؛ این منابع در قالب های مختلفی چون تواشیح(مدیحه سرایی)، ابتهال، انشاد دینی، سرود، وکال و... تولید می شود.
وی افزود: استفاده به جا و درست از این منابع برنامه ای خصوصاً محتواهای جدید و جذاب نیازمند دسترسی به یک سامانه نرم افزاری با قابلیت جستجوی متنوع است؛ تا از این طریق برنامه سازان بتوانند بهترین فواصل را برای برنامه های خود انتخاب کنند.
دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا اضافه کرد: به این منظور مقدمات راه اندازی بانک نغمات و ادعیه از پاییز سال قبل انجام و سامانه نرم افزاری آن با قابلیت های متنوع جهت استفاده برنامه سازان و کارشناسان و مدیران ایجاد گردید؛ که با تعریف سطح دسترسی برای کاربران مورد نظر بوسیله سامانه ۱۱۴ رادیو قرآن به آدرس www.quran۱۱۴.ir قابل استفاده شده است.
ایزدی همین طور در رابطه با اهداف این اقدام اظهار داشت: افزایش تعامل با گروههای نغمات و تواشیح سراسر کشور برای دریافت منابع جدید، جلوگیری از حذف یا ازبین رفتن منابع باارزش تولید شده در گذشته، برقراری امکان بهره مندی از این منابع برنامه ای در خارج از سازمان خصوصاً در وضعیت دورکاری برنامه سازان، امکان بازنشر آسان تر و متقن تر این منابع در فضای مجازی و پالایش منابع موجود برای پخش از اهداف اولیه راه اندازی این بانک است.
مدیر شبکه رادیوی قرآن اشاره کرد: پالایش نغمات دینی موجود و اولویت بندی آنها برای پخش با کارشناسی و هدایت استاد احمد ابوالقاسمی و پالایش ادعیه موجود در رادیو و اولویت بندی آنها برای پخش با هدایت و کارشناسی استاد حاج علیرضا بکایی انجام شده است.
او در آخر اظهار داشت: انتظار می رود بعد از انتقال اطلاعات و منابع همه نغمات و ادعیه موجود به سامانه، در مرحله بعد موضوعات و منابع موجود و در اختیار فعالین حوزه دعا و نغمات دینی کشور در قالب طرح فراخوان دریافت و اولویت بندی شود و سپس منابع مورد نیاز برای تولید احصاء و به گروه های برتر همخوانی در کشور سفارش تولیدات جدید داده خواهد شد.1399/09/15
13:33:23
5.0 / 5
1265
تگهای خبر: دین , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس