زیرساخت های لازم برای هم افزایی ائمه جمعه، مساجد و كانون های فرهنگی تبلیغی مهیا خواهد شد

زیرساخت های لازم برای هم افزایی ائمه جمعه، مساجد و كانون های فرهنگی تبلیغی مهیا خواهد شد به گزارش عطر حرم رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اظهار داشت: تلاش کردیم برنامه ای با وجوه مختلف را به منظور مرتفع ساختن نیازمندی های فرهنگی و هنری کشور تبیین و تنظیم نماییم و در این برنامه مبانی، اسناد، و ظرفیت ها را شامل ظرفیت های سخت و نرم و استفاده از فناوری های نو را مدنظر قرار دادیم.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری -رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه -در همایش ملی هوای نو خطاب به مسؤلان کانون های فرهنگی و تبلیغی کشور اظهار داشت: برنامه ای تنظیم کرده اند تا شبکه امامت مساجد باید توانمندی خویش را بالا برند تا شخصیت های نهادی و ساختاری را هم در چتر گفتمان انقلاب اسلامی قرار دهند و نقش خویش را در حوزه هدایتگری به بهترین شکل ایفا کنند.
وی ضمن اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری از کانونهای فرهنگی مساجد افزود: تلاش کردیم برنامه ای با وجوه مختلف را به منظور مرتفع ساختن نیازمندی های فرهنگی و هنری کشور تبیین و تنظیم نماییم و در این برنامه مبانی، اسناد، و ظرفیت ها را شامل ظرفیت های سخت و نرم و استفاده از فناوری های نو را مدنظر قرار دادیم.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در ادامه بیان نمود: در گام دوم انقلاب اسلامی فرض بر این است با یک خودسازی جدی نهاد امامت بتواند نقش خویش را در راه پیش رو و با جهت گیری در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور که مورد نظر مقام معظم رهبری بوده است ایفا کند.
حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: هدف گذاری ما در این رابطه در ارتباط با سال ۱۴۰۴ است که نهاد امامت در شبکه هایی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند حرکت نماید.
وی در ارتباط با شرایط نهاد امامت توضیح داد: ما در این رابطه مشاهده کردیم که نهاد امامت با وجود پیوست فاقد شبکه بوده و پیوست آن سطحی است و بنابراین بر مبنای یک آرایش قرارگاهی از سطح مرکزی شروع کردیم و این مورد را به شهرستان ها گسترش دادیم.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در ارتباط با راهکار های های تحقق این هدف بیان نمود: ما برای تحقق این هدف و در این راه به سمت سازماندهی قرارگاه های شهرستان حرکت کردیم و معتقدیم که باید راهیابی و رهبری در بافت شهری به امام جماعت در محل متصل شود و تمام جهت گیری های ما در حوزه تربیت و سازماندهی اجتماعی معطوف به پایگاه اصلی یعنی مساجد باشد و اگر این برنامه اجرا شود بطور قطع کامیابی حاصل خواهد شد.
وی ادامه داد: در این شبکه آنچه بعنوان اصل و روش مطرح است گفتمان ناب انقلاب اسلامی است که باید در شبکه امامت جریان یابد تا به اهداف عالیه خود برسد. شبکه امامت کاملا مسجد محور سازماندهی می شود و مساجد باید احیاگر حوزه فرهنگ باشند.
وی در رابطه نقش ائمه جمعه در این شبکه اظهار نمود: همکاری ائمه جمعه با نهادهای فرهنگی کاملا در شبکه امامت مشخص و تعریف شده است اما هم اکنون در خوشبینانه ترین حالت درحال استفاده از ۲۰ درصد ظرفیت ائمه جمعه در امور فرهنگی و تبلیغی کشور هستیم.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در اینباره تصریح کرد: باید در این راه تمامی ظرفیت های ائمه جمعه را در خدمت کانون های فرهنگی و تبلیغی قرار داده شود و زیرساخت های لازم برای توسعه این شبکه و شبکه امامت را در کشور فراهم نماییم.
در نخستین روز همایش ملی هوای نو که در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری پاسخ گوی سوالات مسؤلان کانون های فرهنگی تبلیغی سراسر کشور بود.
منبع:

1399/12/25
22:42:14
0.0 / 5
1162
تگهای خبر: ائمه , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس