حجت الاسلام علی اصغر سهرابی عنوان كرد؛

انتقاد سازمان تبلیغات اسلامی تهران از بی تدبیری در برگزاری مسلمیه

انتقاد سازمان تبلیغات اسلامی تهران از بی تدبیری در برگزاری مسلمیه سهرابی اظهار داشت: اصلی ترین شرط برگزاری هیأت که برگزاری در فضای باز است رعایت شده بود ولی متأسفانه هیچ نهادی، حاضر نشد وظیفه ساماندهی را به عهده بگیرد، در این شرایط طبیعی است که پروتکل ها رعایت نشود.به گزارش عطر حرم به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، برگزاری مراسم مسلمیه، پشت درب های بسته حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای مقابله با همه گیری، کرونا، انتقاد سازمان تبلیغات اسلامی تهران را برانگیخت.
مدیر سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، با انتقاد از این وضعیت اظهار داشت: اصلی ترین شرط برگزاری هیأت که برگزاری مجلس در فضای باز است، در این برنامه رعایت شده بود ولی متأسفانه هیچ نهادی، حاضر نشد وظیفه ساماندهی و برقراری نظم را به عهده بگیرد، در این شرایط طبیعی است که پروتکلهای بهداشتی رعایت نشود.
حجت الاسلام علی اصغر سهرابی ضمن انتقاد به بسته بودن درب های حرم حضرت عبدالعظیم اضافه کرد: در آستانه محرم و در شرایطی که رسانه های معاند کمر به تعطیلی هیئت ها بسته اند، انتظار می رود همه نهادهایی که دغدغه ترویج شعائر حسینی دارند، با احساس مسئولیت برای برقراری نظم و کمک به هیئت ها برای برقراری پروتکلهای بهداشتی وارد میدان شوند، نه آنکه با فرار از مسأله موضوع را به حال خود رها کنند.
وی اضافه کرد: در روزهای کرونا خصوصاً در مراسم های محرم سال گذشته، هیأت ها در میدان عمل، ثابت کردند که از متعهدترین اقشار در رعایت پروتکل ها هستند. در فضای اطراف حرم حضرت عبدالعظیم نیز فضای باز موسّع برای برگزاری مراسم سنتی و ریشه دار مسلمیه وجود داشت. برآورد سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، این بود که امکان برگزاری طبق پروتکل ها برقرار است و سازمان تبلیغات، هم طرح اجرائی داشت و هم نسبت به عواقب تعطیلی این مراسم، تحلیل و تحذیر خودرا به مسئولان ارائه کرده بود. با این وجود، تدبیر مسئولان ذی ربط، متأسفانه به تعطیلی مراسم تعلق گرفت.
سهرابی در آخر اشاره کرد: اگر در برگزاری این مراسم، مانند محرم سال گذشته، به هیأتی ها و اقامه کنندگان عزای سیدالشهدا مقابل السلام اعتماد می شد، و زمینه میدان داری برای هیأت ها فراهم می شد، بطور قطع شاهد برگزاری مراسم با رعایت حداکثری پروتکل ها، می بودیم. شاید بتوان بروز چنین اتفاقاتی را اعتراض به نوع مدیریت عزیزانی دانست که تعطیل کردن برنامه های مذهبی را بعنوان نخستین انتخاب مدیریتی خود، برمی گزینند.

1400/04/29
12:18:34
5.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس