رییس ستاد مركزی اربعین:

درخواست افزایش سهمیه ایران را به عراق داده ایم

درخواست افزایش سهمیه ایران را به عراق داده ایم به گزارش عطر حرم رئیس ستاد مرکزی اربعین اظهار داشت: از دولت عراق درخواست کرده ایم که اگر امکان داشته باشد در جهت کنترل هزینه های زائرین اربعین حسینی، زائرین ایرانی در هنگام برگشت از مراسم راهپیمای اربعین بتوانند از راه مرزهای زمینی وارد کشور شوند.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری، در مصاحبه با رادیو «اربعین »» با عرضه گزارشی از فعالیتهای ستاد مرکزی اربعین و کمیته های آن از چند ماه قبل جهت بررسی و فراهم کردن زمینه به منظور اعزام زوار اربعین حسینی به راهپیمایی اربعین خاطرنشان کرد: در تمامی این برنامه ریزی ها و تصمیم ها تاکید بر رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی و حفظ سلامت زائرین و مردم بوده است.
وی با بیان اینکه «ما در ابتدا به عراق پیشنهاد دادیم که کسانی که دو دوز واکسن را دریافت کرده اند این امکان برای ایشان فراهم گردد که در مراسم اربعین شرکت نمایند و آنها هم در بحث های مقدماتی این مورد را پذیرفتند»، اظهار داشت: ولی در نهایت دولت عراق تصمیم گرفت که برای کشور ها سهمیه ای در نظر بگیرد و در همین چارچوب سهمیه ۳۰ هزار نفری هم به ایران اختصاص داده شد.
وی ضمن اشاره به رایزنی های اخیرش با سفیر عراق در تهران اظهار نمود: تا این لحظه دولت عراق اعلام نموده زائرین باید از راه هوایی در این مراسم شرکت نمایند، ما هم این پیشنهاد را داده ایم که اگر امکان داشته باشد زائرین ایرانی در هنگام برگشت بتوانند از راه مرزهای زمینی وارد کشور شوند تا مقداری هزینه های آن کمتر شود، این درخواست به آنها داده شده و باید ببینیم که در نهایت چه تصمیمی گرفته می شود، همینطور این درخواست صورت گرفته است که انجام تست پی سی آر در داخل ایران صورت بگیرد چون که هزینه انجام این تست در عراق حدود ۴۰ دلار است.
این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: در ستاد اربعین و همینطور وزارت خارجه در تلاش هستیم که با اتخاذ راهکار ها و عرضه پیشنهادهایی، هزینه ها را برای سفر زوار اربعین حسینی کاهش دهیم.
او همینطور با بیان اینکه «در حال حاضر یکی از اشکالات انتقال تجهیزات و امکانات موکب داران از راه مرزهای زمینی به عراق است و درحال پیگیری این مورد هستیم، اظهار داشت: در جریان رایزنی با مقامات عراق درخواست کرده ایم که سهمیه جدیدی برای زائرین ایرانی در نظر گرفته شود ودر این ارتباط باید منتظر تصمیم آنها بود.
وی با تکیه بر اینکه «کسانی که دو دوز واکسن را دریافت کرده اند و بیماری زمینه ای ندارند جهت شرکت در این مراسم ثبت نام کنند»، در مورد بحث ویزا زائرین هم خاطرنشان کرد: تلاش ما در این چارچوب است که اگر امکان داشته باشد این سفر بدون ویزا صورت گیرد، البته سفارت عراق به ما اعلام نموده که مشکلی برای صدور ویزا ندارد و در عرض دو الی سه روز می تواند برای این میزان از زائرین ویزا صادر کند.
ذوالفقاری همینطور با بیان اینکه »به کمیته ها تاکید کردم که حتما بدنه مردمی که در حوزه اربعین فعالیت می نمایند به این مراسم اعزام شوند»، اضافه کرد: بعضی از موکب داران هستند که در عراق جا و مکان دارند و ما تاکید داریم که آنها سال جاری با حضور خود بسترها و امکاناتی را که دارند را احیا کنند تا ان شاالله بتوانیم از این بسترها و امکانات در سالهای بعد استفاده نماییم.
منبع:

1400/06/20
12:37:20
5.0 / 5
81
تگهای خبر: اربعین , بهداشت , بیماری , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس