توصیه آیت الله حسینی بوشهری به جوانان؛

دانشجویان همچنان ظلم ستیز و عدالت خواه باشند

دانشجویان همچنان ظلم ستیز و عدالت خواه باشند قم رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: در طول تاریخ عده ای راه افراط در پیش گرفته و عده ای نیز از چارچوب ها خارج شدند اما دانشجویان باید در راه رسیدن به آرمان های انقلاب و رشد و تعالی کشور قدم برداشته و پیوسته روحیه عدالتخواهی و ظلم ستیزی را در خود تقویت نمایند.


آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار تعدادی از دانشجویان، بر لزوم حمایت و پشتیبانی روحانیت از نسل جوانی که در خط مقدم حفاظت از آرمان های انقلاب و تعالی کشور درحال تلاش هستند، اصرار کرد و افزود: دانشجویان در دانشگاه ها باید فعالانه عمل نموده و روحیه تلاش، عدالت خواهی و ظلم ستیزی را در خود تقویت نمایند.
وی ادامه داد: دانشجو باید آرمان گرا و واقع نگر باشد تا نقاط و افق های دور را مد نظر قرار داده و در نتیجه آن بتواند به موفقیت برسد و کشور را در راه پیشرفت قرار دهد.
وی با تاکید بر لزوم آرمان گرایی واقع گرایانه، افزود: پیگیری مطالبات و دغدغه هایی که از سمت دانشجویان مطرح می شود در دستور کار بنده قرار خواهد گرفت.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شعار وحدت حوزه و دانشگاه، اشاره کرد: اگر شعار وحدت حوزه و دانشگاه کامل تر شکل می گرفت و عملیاتی تر می شد، بدنه حوزه و دانشگاه هر دو در تحقق یک هدف، یعنی رشد و تعالی کشور مؤثرتر بودند.
حسینی بوشهری در انتهای سخنان خود به لزوم نهادینه سازی صبر و تحمل در محیط دانشگاه اشاره نمود و اضافه کرد: اینطور نباشد که وقتی مسئولی با دانشجویان دیدار می کند، با برخوردهای غیرمناسب او را دلسرد کنند، چونکه با این نوع از برخوردها نه شما به خواسته ها و مطالبات خود می رسید و نه دیگر مسئولین در جمع شما حاضر می شوند؛ بلکه باید مطالبات خودرا با اخلاق حسنه مطرح کنید.


1400/06/29
13:52:59
5.0 / 5
167
تگهای خبر: حوزه علمیه , دانش , دین , عدالت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس