در مجتمع آموزشی محراب؛

رونمائی از قالب جدید پایگاه تخصصی مسجد

رونمائی از قالب جدید پایگاه تخصصی مسجد به گزارش عطر حرم، آئین رونمایی از قالب جدید پایگاه تخصصی مسجد در مجتمع آموزشی محراب رونمایی گردید.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، حجت الاسلام حسین محمد ابراهیم رئیس رسیدگی به امور مساجد امروز در آئین رونمایی از قالب جدید پایگاه تخصصی مسجد و تقدیر از خبرنگاران فعال در حوزه مسجد که در مجتمع آموزشی محراب برگزار شد، اظهار داشت: حضرت زینب (س) در میدان جهاد تبیین سردمدار بودند امروز ما هم وظیفه داریم در پیروی از ایشان تلاش و کوشش داشته باشیم.
وی اضافه کرد: پایگاه تخصصی مسجد، شناسنامه مسجد است، در همه دنیا چنین پایگاهی نداریم.
حجت الاسلام والمسلمین محمد ابراهیم با اشاره به اینکه مسجد خانه خدا و مهم ترین پایگاه در نظام اسلامی است، اظهار داشت: پایگاه تخصصی مسجد شناسنامه مسجد اسلام است که باید توسعه پیدا کند، همه باید در راه استفاده بیشتر از این پایگاه تخصصی مجاهدت نماییم.
وی افزود: هر کس بخواهد به یک دایره المعارف تخصصی در رابطه با مسجد رجوع کند پایگاه تخصصی مسجد پاسخگوی او است. همه اقشار جامعه باید از این پایگاه تخصصی اطلاع داشته و از آن استفاده لازم را ببرند.
رئیس امور مساجد با تکیه بر این که ما باید این پایگاه را معرفی نماییم که همه استفاده حداکثری از آنرا ببرند، اظهار نمود: مستند نگاری مساجد باید انجام بگیرد که هر کس می خواهد به متون و هر اتفاقی در مسجد رخ می دهد برسد. استفاده از این پایگاه مورد تاکید است بخصوص متخصصان و کنش گران مسجدی باید از این پایگاه اطلاع داشته باشند. هر امام جماعتی باید هر روز به این پایگاه مراجعه نموده و اطلاعات لازم را به دست بیاورد.
حجت الاسلام محمد ابراهیم با تکیه بر این که پایگاه تخصصی مسجد دایره المعارف مسجد است، ابراز کرد: فرهنگ رفتن به پایگاه تخصصی مسجد باید نهادینه شود. همه و بخصوص رسانه ها باید در بارور کردن و معرفی پایگاه تخصصی مسجد مشارکت داشته باشند.
وی بیان نمود: پایگاه تخصصی مسجد وسیله ارتباطی بین ما و کنش گران مسجدی، امام جماعت، اعضای هیأت امنا، فعالان بسیج و اهالی مسجد خواهد بود.
حجت الاسلام محمد ابراهیم افزود: پایگاه تخصصی مسجد طی چندین سال مشغول به فعالیت است و اقدامات خوبی انجام شده اخیراً بخش های جدیدی به آن افزوده شده که ارتباط ما با مخاطبان بیشتر شود و هر کس هر سوالی دارد یا به اخبار و اطلاعاتی نیاز دارد از آن بهره ببرد. راه های ارتباطی در مرکز برای ارتباطات و کسب شکایات مردمی مختلف است یکی از از همین مسیرها پایگاه تخصصی مسجد است که انتقادات و پیشنهادات از این طریق دریافت می شود.
وی اظهار نمود: مسجد برقرار از مطالبات رهبر معظم انقلاب است که بارها مطالبه کردند مسجد همواره باز باشند و مردم رجوع داشته باشند. این امر در دستور کار قرار گرفته، شیوه نامه تهیه شده و به مساجد ارسال شده است البته همه مساجد زمینه برقرار شدن ندارند، مساجد در محلات تجاری و قسمت های با عبور و مرور زیاد مساجد برقرار خواهد بود. باید این اقدام بومی سازی شود، درصدی از مساجد ما برقرار شده است. در پایگاه تخصصی مساجد برقرار با آدرس آنها نشان داده می شود.


منبع:

1401/09/10
13:17:31
5.0 / 5
255
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس