حمایت آستان قدس رضوی از ۱۰۰۰ بیمار

حمایت آستان قدس رضوی از ۱۰۰۰ بیمار عطر حرم: سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان از شناسایی و خدمات دهی به حدود هزار بیمار نیازمند و صعب العلاج در استان سمنان از جانب دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی این استان اطلاع داد.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، علیرضا خسروی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: بیش از ۸۰۰ بیمار نیازمند و ۱۳۶ بیمار صعب العلاج در استان شناسایی و از خدمات حمایتی آستان مقدس رضوی بهره مند شدند.

وی از تلاش آستان قدس رضوی برای بهره مندی نیازمندان همه و مناطق از خدمات آستان قدس اطلاع داد و اضافه كرد: با برنامه هایی كه اجرایی شده دیگر خدمات آستان قدس تنها محدود به خراسان رضوی و مشهد نیست و نیازمندان در استان های مختلف از ظرفیت های آستان مقدس رضوی بهره مند می شوند.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به اینكه آستان قدس برشی از خدمات خویش را از خراسان به استان ها منتقل كرده تصریح كرد: آستان قدس خویش را در قبال دوستداران امام رضا و زوار حرم رضوی از لحظه حركت در استان خود تا مشرف شدن به حرم مطهر مسوول می داند بنابراین در همین راستا توسعه خدمات آستان به دیگر استان ها در یكی دو سال اخیر شتاب بیشتری گرفته است.

خسروی با اشاره به برخی خدمات دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان از توزیع بسته های حمایتی در میان نیازمندان اطلاع داد و اظهار داشت: شناسایی خانوارهای نیازمند و اهدای بسته ارزاق به ۵۹۶ خانواده، شناسایی بیش از ۸۰۰ بیمار نیازمند بهره مندی، ۱۳۲ بیمار صعب العلاج از خدمات درمانی، شناسایی ۱۳۶ یتیم در قالب شناسایی ایتام سادات و حمایت مالی از آنها و... همچون خدمات این دفتر امسال است.

وی از اهدای كمك هزینه جهیزیه به ۱۵۹ زوج جوان و نیازمند استان اطلاع داد و اضافه كرد: در همین راستا آستان قدس زوج های جوان را به بانك رسالت معرفی و با افتتاح یك حساب ویژه از سه میلیون تومان وام قرض الحسنه بهره مند كه می توانند به مبلغ این وام كالای ایرانی باكیفیت خریداری كنند.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان از دفتر نمایندگی سمنان بعنوان یكی از فعال ترین دفاتر استانی آستان نام برد و اظهار داشت: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان در جذب و اعزام كاروان ها به مشهد مقدس حائز رتبه سوم كشور شدیم ضمن اینكه در طرح كشیك خادم یاران هم رتبه دوم كشور را به دست آوردیم كه این مهم باتوجه به جمعیت كم استان موفقیت بزرگی است كه نشان از تلاش همكاران ما در دفتر نمایندگی استان دارد.

وی از معرفی ۱۸۰۰ نفر در قالب طرح خادم یاران اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال ۱۵۰ نفر از هم استانی از این طریق به افتخار خدامی امام رضا(ع) نائل و كشیك ماهانه داشتند.

خسروی از اعزام یك گروه ۵۰ نفره از جانب آستان قدس به یكی از مناطق محروم استان اطلاع داد و تصریح كرد: منطقه محروم طرود نخستین مقصد این گروه در قالب این طرح حمایتی و جهادی آستان قدس در استان سمنان است.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان از طریق اندازی سه كانال خادم یاری محلی در استان اطلاع داد و با اشاره به فعالیت دفتر نمایندگی آستان در استان یادآوری كرد: دفتر نمایندگی آستان در همه شهرستان های استان هم راه اندازی و فعل شده است.


1397/04/29
23:15:24
5.0 / 5
4931
تگهای خبر: امام , خدمات , مقدس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس