صالحی: انقلاب اسلامی بر قاعده قرآن، انقلاب اسلامی شده است

صالحی: انقلاب اسلامی بر قاعده قرآن، انقلاب اسلامی شده است عطر حرم: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر این مساله كه خاصیت بعثت پیامبر اكرم (ص) همراهی و همكاری انسان كامل و كتاب كامل است، اظهار داشت: حالا كه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم پیوند وسیع و عمیقی را در طول این ۴۰ سال با قرآن كریم داشته ایم و در عرصه فعالان، حافظان، قاریان و مؤسسات قرآنی به بلوغ رسیده ایم و اتفاقات بزرگی در عرصه قرآن رخ داده است. انقلاب اسلامی بر قاعده قرآن، انقلاب اسلامی شده است.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، سیدعباس صالحی عصر امروز چهارشنبه (۲۱ فروردین ماه) در مراسم افتتاحیه سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن كریم با تاكید بر این مساله كه قرآن مایه حیات و مفهومی فراتر از حیات دارد اظهار نمود: در ادبیات قرآنی انسان سه رستاخیز دارد. آشناترین آن رستاخیز وحیانی غیبت كبری است. رستاخیز نخست همان است كه قرآن انسان ها را با امت واحده یاد می كند و رستاخیز دوم بعثت پیامبر اكرم (ص) است. تراكم معنوی و وجودی با بعثت انبیا در مرحله اول و با بعثت پیامبر اكرم (ص) در مرحله دوم به یك گستره عظیم تبدیل گشته است.
وی تصریح كرد: قرآن انسان ها را با امت واحده یاد می كند. اگر در ارتباط با جهان مادی این نظریه را مطرح نماییم مبنای آن انسان ها هستند كه یك تداوم معنوی و وجودی با بعثت انبیا در مرحله اول و سپس آن در مرحله بلوغ انسانیت با بعثت پیامبر ختمی مرتبت به گستره عظیم تبدیل گشته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: خاصیت بعثت پیامبر اكرم (ص) همراهی و همكاری انسان كامل و كتاب كامل است. در بعثت انبیا، كتاب سپس نبی و در حاشیه نبی بود و به مرور در راه نبوت كتاب حاصل می شد اما خاصیت این انفجار بزرگ نور این بود كه انسان كامل و كتاب كامل با یكدیگر آمدند. از آغاز بعثت خداوند خطاب به پیامبر (ص) گفت" اقرا باسم ربك الذی خلق" و در طول ۲۳ سال با هم آمدند.
صالحی اشاره كرد: خاصیت بعدی این است كه هر سه ضلع انسان سازی، جامعه سازی و تمدن سازی را در بر گرفت. قرآن كریم هم انسان، هم جامعه و هم ساخت و ساز یك تمدن بزرگ را شكل داد. حالا كه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب دوم هستیم و گام دوم انقلاب را در پرتو رهنمودهای رهبری آغاز نموده ایم پیوندی وسیع و عمیق با قرآن كریم داشته ایم و رهبران انقلاب آمیخته و عجین شده با متن و معارف قرآن كریم بوده اند.
وی اشاره كرد: مقام معظم رهبری یكی از مفسران بزرگ قرآن است، علامه طباطبایی و … همگی بر قرآن تاكید داشتند. انقلاب اسلامی بر قاعده قرآن، انقلاب اسلامی شد و در این ۴۰ سال كه از انقلاب اسلامی عبور كرده ایم و به بلوغ ۴۰ ساله رسیده ایم و انقلابی بزرگ در عرصه فعالیت های قرآنی رخ داده است و شاهد تربیت ده ها هزار حافظ و قاری قرآن هستیم و دانشگاه ها و هزاران مؤسسات قرآنی شكل گرفته است. حالا كه مسابقات قرآنی جمهوری اسلامی به ایستگاه سی و ششم رسیده است، این یكی از اتفاقاتی است كه در نظام جمهوری اسلامی پدید آمده و فرصتی است كه این انقلابی كه با قرآن شروع شده با قرآن باز همراهی كند و به پیش برود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به سهم خودم از كسانی كه این اتفاق و رهنمود را برگزار و ادامه داده اند سپاس ویژه دارم. به نظر این اتفاق می تواند بعنوان یك نعمت و سفره گسترده موانع و مشكلاتی باز داشته باشد اما در مجموع برگزیدگان این مسابقات بعنوان فعالان قرآنی می توانند در جهان اسلامی پرچم دار دین باشند. گفت و گو درباره سختی های قرآن و سایر پیشنهادها می تواند این رویداد را از یك موسم قرآنی به یك رویداد مستمر در طول سال تبدیل كند.1398/01/23
13:37:07
5.0 / 5
4636
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , پیامبر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس