قائم مقام ستاد اقامه نماز:

فرهنگ سازی نماز از سنین كودكی صورت گیرد

فرهنگ سازی نماز از سنین كودكی صورت گیرد به گزارش عطر حرم قائم مقام ستاد اقامه نماز تصریح كرد: فرهنگ سازی نماز از سنین كودكی نهادینه شود.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، محمود مظفر شامگاه روز گذشته در جلسه شورای اقامه نماز استان زنجان اظهار نمود: آموزش و فرهنگ سازی نماز باید از سنین كودكی در افراد نهادینه شود تا اثرگذاری آن افزایش یابد؛ ضمن اینكه تشویق هم در ایجاد انگیزه برای نسل نو مؤثر است.
وی با اشاره به اینكه رفتار نمازگزار هم در تشویق افراد به نماز خواندن و هم در بی نمازی تأثیر دارد، بیان كرد: ما به دنبال نمازخوان نیستیم، بلكه به دنبال اقامه نماز هستیم تا شاهد تأثیر آن در فرد و جامعه باشیم.
قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور با اشاره به اینكه تارك الصلاه در جامعه بسیار كم است، خاطرنشان كرد: مبحث مورد توجه، تضییع نماز و كاهل بودن به این فریضه دینی است كه باید به اهمیت نماز اول وقت پرداخت.
این مسئول با اشاره به اینكه روی احكام نماز تبلیغ شده اما آثار و بركات آن كمتر مورد بحث قرار گرفته است، تصریح كرد: نماز باید در ادارات و بخصوص توسط مدیران مورد اهتمام جدی تر قرار گیرد.
وی با تاكید بر توجه صدا و سیما به مبحث نماز و تولید آثار فاخر، عنوان كرد: شناسایی الگوهای برتر و هم به اشتراك گذاشتن تجربیات در حوزه آثار و بركات نماز در زندگی افراد هم از راهكارهای تشویق مردم به این فریضه الهی است.
در ادامه این جلسه، نماینده ولی فقیه در استان زنجان هم به اقامه نماز اول وقت در دستگاه های دولتی و پرهیز از برگزاری جلسات در هنگام اذان تصریح كرد و اظهار داشت: شهید رجایی ۲۸ روز رئیس جمهور بود و بیشتر از ۲۸ سال است كه فراموش نشده و انسانی بود كه همواره اعتقاد داشت به كار بگویید نماز دارم، به نماز نگویید كار دارم.
آیت الله علی خاتمی یكی از معیارهای ارزیابی مدیران را پایبندی به دین و احكام عملی برشمرد و اضافه كرد: مدیری كه به نماز اول وقت اهمیت دهد، به اخلاق اسلامی، عدالت، انصاف، نظم و سایر خصوصیات پسندیده هم پایبند است.
وی با اشاره به كمبود ظرفیت و امكانات نمازخانه های برخی مدارس اشاره و اظهار نمود: بر همین مبنا در چارچوب طرح پیوند مدرسه و مسجد، دانش آموزان این مدارس برای اقامه نماز به نزدیك ترین مسجد رجوع می كنند.
1398/04/13
13:04:13
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس