به مناسبت روز جهانی صلح؛

نامه مجمع جهانی صلح اسلامی خطاب به دبیر كل سازمان ملل متحد

نامه مجمع جهانی صلح اسلامی خطاب به دبیر كل سازمان ملل متحد عطر حرم: مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز جهانی صلح 2019 خطاب به دبیركل سازمان ملل متحد نامه نوشت.


به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، مجمع جهانی صلح اسلامی در نامه ای خطاب به دبیركل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی صلح ۲۰۱۹ ضمن گرامیداشت این روز، از آنتونیوگوترش درخواست نمود به اجرای رسالت سازمان ملل در اقصی نقاط جهان توجه بیشتری داشته و تمامی امكانات و ظرفیت های قانونی خودرا برای برقراری صلحی عادلانه و پایدار در جهان به كار گیرد. در این نامه آمده است: جناب آقای دبیركل! امروز بعضی از قدرت های بزرگ با اقدامات تهدیدآمیز خود مانند خروج از پیمانها و معاهدات جهانی همچون پیمان تغییرات آب و هوایی پاریس كه مغایر با شعار روز جهانی صلح ۲۰۱۹ (اقدام اقلیم محور برای صلح) می باشد و... ضمن بی توجهی به ساختارهای جهانی، نوعی هرج و مرج در نظام بین المللی را باعث شده اند. امروز قدرت های بزرگ با همان منش سلطه جویانه و استعمارگری قدیم و البته در لباس و شكل جدید، دخالت های مختلفی را در امور داخلی برخی كشورها انجام می دهند كه از آن جمله می توانیم به پشتیبانی از گروه های تروریستی در اقصی نقاط جهان، همچون مذاكره‌ی دولت آمریكا با گروه طالبان در افغانستان و كوشش برای معاهده صلح با این گروه تروریستی كه اقدامات گوناگون ضد انسانی و كشتار غیرنظامیان در این كشور را رقم زده است؛ اشاره نماییم. اقدامی كه نوعی به رسمیت شناختن این گروه تروریستی مخالف با دولت قانونی كشور افغانستان می باشد و بی نظمی بیشتری را در ساختار روابط بین الملل سبب خواهد شد.
مجمع جهانی صلح اسلامی ازدبیر كل سازمان ملل متحد درخواست كرد كه با عنایت به رسالت آن سازمان و اهداف متعالی مندرج در منشور سازمان، همچون كوشش برای برقراری صلح، امنیت و عدالت در جهان، به اجرای رسالت سازمان ملل در اقصی نقاط جهان توجه بیشتری داشته و تمامی امكانات و ظرفیت های قانونی خودرا برای برقراری صلحی عادلانه و پایدار در جهان به كار گیرید. این سازمان مردم نهاد در این نامه بیان داشت: انتظار داریم سازمان ملل، سازمانهای مدافع حقوق بشر و شخص دبیركل، با تلاش در جهت حفظ استقلال و جلوگیری از نفوذ قدرتها و اعمال اختیارات در رابطه با حفظ صلح و امنیت بین ‏المللی، به دور از استثناگرایی در مناسبات بین المللی، به انتظار برحق ملل جهان برای برقراری «صلح، عدالت، امنیت و حفظ كرامت انسانها» پاسخ شایسته ای بدهند.


منبع:

1398/06/30
15:21:25
5.0 / 5
5127
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , عدالت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس