دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی:

تشكیل هسته های نخبگان قرآنی در دستور سازمان دارالقرآن قرار بگیرد

تشكیل هسته های نخبگان قرآنی در دستور سازمان دارالقرآن قرار بگیرد به گزارش عطر حرم حجت الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان دارالقرآن الكریم اظهار داشت: تشكیل هسته های نخبگان قرآنی در دستور سازمان دارالقرآن قرار بگیرد.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، مراسم تودیع و معارفه رئیس و اعضای هیأت امنای جدید و سابق سازمان دارالقرآن الكریم امروز ۱۴ آبان ماه در سازمان تبلیغات اسلامی اجرا شد.
حجت الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این مراسم اظهار داشت: به نوبه خودم از تلاش های مستمر سازمان دارالقرآن تشكر می كنم. سازمان دراالقرآن بعنوان پرسابقه ترین نهاد قرآنی، كشور پیشاهنگ ترویج قرآن و مصداق آیه شریفه "السابقون السابقون" است و واجد جایگاه بالایی است و ثبات مدیریتی در آن نیز اهمیت ویژه ای دارد، چونكه ثبات رأس هرمی كه تنها در طول سالیان سال سه مدیر را در منصب دیده است، موجب مقبولیت و توان برنامه ریزی طولانی مدت می شود.
حجت الاسلام محمدی با تاكید براینكه سازمان دارالقرآن نهادی است كه متصدی آموزش عمومی قرآن در سطح كشور است، اضافه كرد: هر كدام از مطالبات سازمان تبلیغات اسلامی می تواند در سازمان دارالقرآن بنابر محوریت قرآنی به تحول آفرینی و تشكیل هسته های نخبگان قرآنی نوآور به منظور جذب اقشار مختلف جامعه به مفاهیم قرآن اتفاق بیافتد كه این در گذشته نیز بوده است، اما با سطحی كه باید باشد فاصله ای جدی داریم. یكی از دلیل آن نیز كمبود بودجه سازمان تبلیغات بوده است.
حجت الاسلام محمدی گفت: در حوزه توسعه فرهنگ قرآنی، توسعه انس با قرآن، توسعه رفتار قرآنی، معرفت قرآنی، آموزش قرآن، روخوانی و زیباخوانی، سازمان دارالقرآن گامهای موثری برداشته است، اما در حوزه توسعه ایمان قرآنی و انس و رفتار قرآنی همه دستگاه های ما گرفتار بحران هستند و در این زمینه هنوز فعالیت بخصوصی شكل نگرفته است.
وی اظهار داشت: تدبیر بسیار شایسته رئیس سازمان تبلیغات نسبت به حضور قرآن در همه بخش های سازمان تدبیر مهمی است.
محمدی درانتها اظهار داشت: ارتباط تنگاتنگ سازمان دارالقرآن با بقیه نهاد ها مثل حوزه هنری می تواند آنرا متحول كند. مهمترین مزیت سازمان دارالقرآن از سال هشتاد تا كنون انگیزه بالا برای پیگیری امور قرآنی بوده است كه این انگیزه برای مدیر جدید نیز امیدواریم ادامه پیدا كند.


منبع:

1398/08/15
20:34:02
5.0 / 5
4475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس