حجت الاسلام انصاریان:

شیخ زكزاكی با اخلاق و عمل خود میلیون ها نیجریه ای را هدایت كرد

شیخ زكزاكی با اخلاق و عمل خود میلیون ها نیجریه ای را هدایت كرد به گزارش عطر حرم حجت الاسلام انصاریان اظهار داشت: شیخ زكزاكی با عمل، اخلاق، رفتار و زبان، چنین حركت عظیمی در نیجریه به راه انداخت و بیشتر از بیست میلیون نفر را در راه صراط مستقیم قرار داد.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، حجت الاسلام حسین انصاریان در جمع دانش آموختگان جامعة المصطفی العالمیه در سخنانی با اشاره به لزوم توجه بیشتر از پیش طلاب به قرآن و احادیث نورانی ائمه اطهار (ع) گفت: هدف نزول قرآن و صدور روایات برای این است كه انسان مصداق عینی آیات و كلام نورانی دوده (ع) شود بطوری كه قرآن و روایات را باید خواند، فهمید و به آن عمل كرد.
این مفسّر، مترجم و محقق قرآن كریم اضافه كرد: حق تلاوت كه در قرآن به آن اشاره شده به همین معنا است كه عبد در مقام عمل، عامل به واجبات و تارك محرمات و متخلق به اخلاق حسنه شود.
انصاریان بیان كرد: قاری قرآن، حافظ و مدرس قرآن وقتی ارزش پیدا می كند كه عامل به قرآن باشد، خود انسان باید تجلی گاه تربیت قرآن و دوده (ع) باشد كه در این صورت یقیناً در جامعه اثرگذار خواهد بود.
نویسنده كتاب «تفسیر حكیم» اظهاركرد: اگر فعالان قرآنی ابتدا بیماری های درون خودرا با قرآن درمان كنند و سپس به ترویج قرآن و فرهنگ دوده (ع) بپردازند در آن زمان تمام اعمالشان اثرگذار خواهد بود. بسیاری با دیدن فرهنگ دوده (ع) و خُلقیات الهی حضرات معصومین (ع) مشتاق دین و متدین به آئین اسلام شدند.
این پژوهشگر علوم قرآنی اشاره كرد: امیرمؤمنان علی (ع) قرآن عینی و نبوت عینی بودند و تمام وجودشان جلوه گاه نور الهی بود. در كتاب شریف كافی در باب عشره، روایت آمده كه امیرمؤمنان (ع) بارِ زمین مانده مسیحی را بلند و به او كمك كردند، وقتی سوال كرد كه شما كه هستی با تمام تواضع فرمودند بنده خدا، سر دوراهی چند قدم به احترام معاشرت با مسیحی او را بدرقه فرمود و همین رفتار كریمانه و اخلاق حسنه، آن مسیحی مسلمان شد.
وی اضافه كرد: سلمان با نخستین برخورد با پیامبر (ص) بوسیله رفتار و كردار و حسنات اخلاقی آن حضرت ایمان آورد و به مقام "منا اهل البیت" رسید. میرزای شیرازی نیز كه با یك فتوا كمر استعمار را شكست در قلوب مؤمنین جای داشت.
انصاریان افزود: روزی در سالن ملاقات نشسته بود، شیخی بالباس مندرس و معمولی وارد شد كه ناگهان میرزا از جا بلند و شیخ را در كنار خود نشاند و وقت خداحافظی تا كنار درب خروج او را بدرقه كرد سوال كردند كه بود؟ پاسخ داد: در جوانی هم درس من بود روزی به من گفت می خواهم بروم ایران اقوامم را در خراسان ببینم و برگردم اما دیگر برنگشت پس از سالیان دراز كه او را دیدم گفتم چرا نیامدی گفت وقتی وارد ایران شدم در یكی از مناطق غرب دیدم كه هیچ خبری از نماز و دین و قرآن ندارند بر خودم وظیفه دانسته در آن منطقه تبلیغ دین كردم و حتی به دیدن اقوام هم نرفتم. میرزا فرمود بود، دوست داشتم بجای میرزا شدن مثل این شیخ می شدم.


منبع:

1398/10/09
21:54:41
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: ائمه , اسلام , بیماری , پیامبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس