عید اكمال دین و اتمام نعمت؛

پیام ماندگار غدیر

پیام ماندگار غدیر عطر حرم: یك كارشناس مذهبی اظهار داشت: پیام غدیر، روشن ماندن مشعل هدایت پیامبر برای انسان است.


حجت الاسلام المسلمین مهدی عدالتیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، درباره واقعه غدیر و برتری این عید برای مسلمانان اظهار نمود: غدیر ادامه رسالت و نبوت پیامبر و ادامه رهبری امت است و زمانی كه راه و راهبر مشخص باشد، جامعه در راه كمال، سعادت و رضای خداوند قرار می گیرد و همه ارزش های دیگر شكل زیبا، كامل و رشدیافته خویش را می یابد؛ اما اگر راه و راهبر گم و یا از مسیر منحرف شود، دیگر ارش ها هم تحت تاثیر قرار می گیرد.

وی ادامه داد: از آن جا كه غدیر، عید هدایت و روشنگری و به تعبیر قرآن كریم، تكمیل دین و كامل شدن نعمت است، می تواند تمام برنامه های زندگی انسان را در راه سعادت و كمال قرار دهد. بنابراین این مساله نقش روح در جسد را دارد؛ چونكه كه روح می تواند تمام اعضا و جوارح را در راه درست هدایت كند و این روز هم به این خاطر كه عید هدایت است، برترین عید به حساب می آید.

این كارشناس مذهبی درباره اهمیت واقعه غدیر در افزایش وحدت جامعه اسلامی، با اشاره به حدیث ثقلین اظهار داشت: زمانی كه به پیام غدیر كه روشن ماندن مشعل هدایت پیامبر است، توجه نماییم و تمام انسان ها در این اندیشه باشند كه رهنمودهای پیامبر در طول تاریخ به روشنی ادامه یابد، همگان می پذیرند كه نزدیك ترین افراد به پیامبر اكرم(ص) ائمه(ع) بوه اند و از روایاتی كه مورد اتفاق تمامی مسلمانان اعم از شیعه و اهل سنت بوده است و از ایشان نقل كرده اند، به دست می آوریم كه باید به كسانی كه نزدیك ترین به پیامبر بوده اند توجه نماییم و عید غدیر ما را متوجه شخصیتی می كند كه همگی قبول داریم نزدیك ترین شاگرد و صاحب سرّ پیامبر بوده است.

عدالتیان تصریح كرد: حضرت علی(ع) خود فرموده اند پیامبر هزار باب از علم را به روی من گشودند كه از هر دری هزار باب دیگر باز می گردد و هم رسول اكرم تاكید می كنند كه هركس می خواهد به آن علم، حكمت و روشنگری دست یابد، باید از باب این شهر و با استفاده از علی(ع) وارد شود. ازاین رو عید غدیر عظمت امیرالمومنین و بُعد هدایت گری آن حضرت را تبیین می كند و زمانی كه چنین شخصیتی در فضیلت مورد اتفاق همگان است و سیره و سنت او ترویج شود، همه به نقطه واحدی می رسند كه ادامه راه رسول خدا و هدایت های حضرت است و به این وسیله وحدت در جامعه اسلامی توسعه پیدا می كند.

وی درباره اهمیت تبلیغ پیام واقعه غدیر عنوان كرد: با عنایت به اهمیت این روز و نقش كلیدی آن در وحدت مسلمانان، همگی باید در تجلیل از این عید سعید و تبلیغ پیام آن كوشیده و آن را بزرگ بدارند و در جهت روشنگری و دریافت پیام آن بكوشند. همچنین، سنت خوبی كه در سال های اخیر تقویت می گردد این است كه معمولا هدیه را با یك كتاب و یا لوح فشرده آگاهی بخش همراه می كنند. به علاوه، برگزاری جلساتی در افزایش دانش افراد در شناخت، روشنگری، تبیین و آگاهی بخشی پیرامون غدیر می تواند موثر باشد. در كنار آن، تصمیم در بالا بردن آگاهای های خود، اقتدا به سیره امیرالمومنین و پیامبر اكرم در زندگی و عمل، كوشش برای گام برداشتن جامعه به سمت عدالت علوی و رفع ظلم پیام هایی است كه باید زنده نگه داشته شود.
1397/06/08
19:45:18
5.0 / 5
5590
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , پیامبر , عدالت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس