امام جمعه یزد: پیرغلامان، جوانان را برای حراست از ارزش های عاشورایی تربیت كنند

امام جمعه یزد: پیرغلامان، جوانان را برای حراست از ارزش های عاشورایی تربیت كنند به گزارش عطر حرم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به لزوم ترویج ونهادینه كردن فرهنگ حسینی، اظهار داشت: پیرغلامان باید نسل جوان را تربیت و مسیر حراست از ارزش های حسینی و انقلابی را به آنها بیاموزند.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، آیت الله«محمدرضا ناصری یزدی» در آیین افتتاحیه هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی كه به میزبانی استان یزد در شهرستان میبد در حال برگزار است، با بیان این كه پیرغلامان حسینی نقش مهمی در زنده نگه داشتن آرمان های حسینی ایفا می كنند، اظهار نمود: امام خمینی(ره) در اوایل انقلاب اسلامی صدای انقلاب را با حنجره پیرغلامان از مساجد به گوش مردم جهان رساند و اهداف اسلام ناب محمدی را فراگیر كرده است.
وی تقویت روحیه انقلابی، توان ایستادگی در مقابل طاغوت را همچون دستاورد اشعار انقلابی پیرغلامان حسینی دانست و اضافه كرد: پیرغلامان باید نسل جوان را تربیت و مسیر حراست از ارزش های حسینی و انقلابی را به آنها بیاموزند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این كه توسعه فرهنگی و اجتماعی امروز كشور به تربیت نسل جوان نیاز دارد، اظهار داشت: پیرغلامان بدانند نسل جوان به تربیت و تجارت آنها نیاز دارند تا بیشتر از پیش در راه پاسداری از انقلاب موفق باشند.
ناصری یزدی نهادینه سازی روحیه انقلابی بین نسل جوان و اقشار مختلف جامعه را ضروری دانست و بیان كرد: استكبار جهانی همیشه تلاش داشته و دارد كه با گمراهی جوانان عزت و افتدار ایرانیان كه به واسطه ارادت به امام حسین و شهدای عاشورا بدست آمده را از بین ببرند.
امام جمعه یزد با بیان این كه تمام جوانان در جامعه اسلامی باید ارزش انقلابی خویش را درك كنند، خاطرنشان كرد: دستاوردهای انقلابی و نظامی سربازان انقلاب اسلامی ناشی از اعتقاد راستین به ولایت و حقانیت عاشوراییان است.
ناصری یزدی در ادامه با اشاره به این كه حیات و ایستادگی نظام و انقلاب اسلامی در پرتو ولایت مداری و حراست از ارزش های عاشورا محقق می شود، تاكید كرد: اشعار مداحان خاندان و عاشورایی نباید موجبات سوء استفاده مستكبران را ایجاد كند.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این كه توسعه و امنیت امروز كشور به فرهنگی عاشورایی و روحیه ای انقلابی نیاز دارد، اظهار داشت: فرهنگ عاشورا تنها راه حراست از ارزش های انقلاب و توسعه بیشتر از پیش كشور است.
نماینده ولی فقیه در استان یزد وظیفه پیرغلامان را در جهت هدایت نسل جوان حائز اهمیت دانست و تصریح كرد: فرهنگ حسینی بیمه كردن انقلاب اسلامی در مقابل توطئه های شوم استكبار جهانی است.1398/06/08
11:04:10
5.0 / 5
4621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس