نقش كشورهای عضو اكو فرهنگی در مقابله با دین گریزی جوانان

نقش كشورهای عضو اكو فرهنگی در مقابله با دین گریزی جوانان به گزارش عطر حرم معاون توسعه روابط فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار داشت: منطقه اكو با وسعت بیشتر از ۹ میلیون كیلومتر مربع و با جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ میلیون نفر، ظرفیت بسیار بالایی برای سرمایه گذاری های اقتصادی و فرهنگی همچون گریز از تهدیدات دین گریزانه ناشی از گروه های افراطی منطقه دارد.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، پورمرجان در مراسم معارفه رئیس جدید موسسه فرهنگی اكو كه امروز دوشنبه ۹ دی در این موسسه با حضور مقامات ایرانی و سفیران كشورهای تركیه تاجیكستان و پاكستان برگزار شد، اظهار داشت: موسسه فرهنگی اكو بعنوان یك نهاد بین المللی به منظور تقویت قرابت های فرهنگی، هنری و ادبی كشورهای عضو تشكیل شده است و در عمر چند ساله این موسسه سعی شده است تا با اتكا به نقاط مشترك مانند همسایگی، زبان یكسان، دین مشترك، مفاخر و مشاهیر ادبی و مناسبت های سنتی و تاریخی در جهت معرفی فرهنگ كشورهای عضو و توسعه روابط دیپلماتیك بین آنها اقدامات موثری صورت گیرد.

وی افزود: توان اكو در نزدیك سازی كشورها، رفع موانع و استفاده از ظرفیت های فرهنگی كشور با هدف ایجاد همگرایی های زبانی و تقویت زمینه های مشترك برای همكاریهای بهتر بالا است.

به گفته معاون توسعه روابط فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، موسسه فرهنگی اكو می تواند در جهت دیپلماسی عمومی، توسعه روابط دیپلماتیك اثرگذار باشد. منطقه اكو با وسعت بیشتر از ۹ میلیون كیلومتر مربع و با جمعیتی ۴۰۰ میلیون نفر، ظرفیت بسیار بالایی برای سرمایه گذاری های اقتصادی و فرهنگی در منطقه دارد.

پورمرجان تصریح كرد كه منطقه اكو دارای ظرفیت های بالقوه ژتوپلتیكی و اقتصادی ویژه است كه می تواند سبب رشد و ارتقای منطقه شود. ما در قلب جاده ابریشم و در دسترسی به منابع خدادادی قرار داریم كه بستر فرهنگی می تواند باعث بالفعل كردن این استعدادهای بالقوه شود.

وی افزود: هنر سینما، تئاتر و موسیقی با عنایت به قرابت های مشترك فرهنگی می تواند به راحتی بین كشورهای عضو مبادله شود و تجربیات كشورها با وساطت موسسه فرهنگی اكو را به یكدیگر منتقل كند. توان ساخت فیلم در جمهوری اسلامی ایران و وجود گروه های فاخر موسیقی و تئاتر گنجینه عظیمی از هنر مدرن و سنتی ایران است كه می تواند به همسایگان خود كه در یك حوزه تمدنی قرار دارند انتقال دهد و در این راستا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اقدامات گسترده ای انجام داده اند.

وی تصریح كرد: امیدواریم از راه موسسه فرهنگی اكو ظرفیت های فرهنگی اعضا را در اختیار یكدیگر قرار دهیم.

پورمرجان با اشاره به اینكه فرهنگ، دین و هنر از مولفه های ایجاد صلح در جهان بوده است، خاطرنشان كرد: امروزه منطقه ما و كشورهای عضو اكو با مشكلات مختلف همچون داعش مواجه می باشد كه جامعه جوان كشورهای عضو اكو را تهدید می كند. همینطور دین گریزی به پدیده ای عادی تبدیل گشته است. جوانان درباره چگونگی انجام عبادت نمی پرسند بلكه از چرایی انجام عبادت سوال می كنند. امیدواریم موسسه فرهنگی اكو با استفاده از روش های فرهنگی و هنری بتواند بر این مشكلات فائق آید.

معاون توسعه روابط فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار داشت: این سازمان آمادگی این را دارد كه همچون گذشته در برنامه های فرهنگی هنری بلندمدت و میان مدت و كوتاه مدت با موسسه فرهنگی اكو همكاری داشته باشد.
1398/10/12
11:06:00
5.0 / 5
4197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس