كنفرانس دین و صلح در شرق آسیا

كنفرانس دین و صلح در شرق آسیا به گزارش عطر حرم سومین نشست سالانه انجمن شرق آسیا برای مطالعه علمی دین با مبحث دین و صلح در شرق آسیا: تجدید نظر در نقش دین در دوران بعد از سكولار ژوئیه ۲۰۲۰ در دانشگاه ملی ججو در كره جنوبی برگزار می گردد.به گزارش خبرنگارمهر، سومین نشست سالانه انجمن شرق آسیا برای مطالعه علمی دین با مبحث «دین و صلح در شرق آسیا: تجدید نظر در نقش دین در دوران بعد از سكولار» در ایام ۲۳- ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۰ در دانشگاه ملی ججو در كره جنوبی برگزار می گردد.
دین همواره نقش مهمی در ارتقاء امید و چشم انداز برای صلح داشته است. هر دینی كه در شرق و غرب وجود دارد، بر اهمیت زندگی معنوی و اخلاقی مبتنی بر عدالت، صلح، برادری و رحمت تاكید دارد. اعتقادات و شیوه های دینی برای دستیابی به دنیایی عادلانه و صلح آمیز باید در سطح سیاسی، اجتماعی و ملی و همینطور در سطح فردی و در سطح كل بشریت گسترده تر مورد توجه قرار گیرد. نقش های پیچیده ادیان در جنگ و صلح در دوران مدرن، بخصوص در جوامع آسیای شرقی، باید با دقت و منظم تر بررسی شود. با گسترش جهانی ناسیونالیسم سیاسی و حمایت گرایی اقتصادی، چین، ژاپن، كره و جوامع دیگر همه با یك درگیری داخلی برانگیخته شده اند كه ناشی از مخالفت ها و تنش های شدید در نظم اجتماعی است و در عین حال احتمال درگیری بین ملت های منطقه را افزایش داده است.
در این شرایط، اندیشمندان دین و صلح باید با بازتاب تجدید نظر در احیای دین و به صورت خاص به نقش های عمومی دین در «عصر بعد از سكولار» به نقش های اجتماعی دین توجه بیشتری داشته باشند. با این توضیحات، كنفرانس از آثاری در زمینه مطالعات اجتماعی-تاریخی در مورد دین بعنوان عامل صلح یا درگیری، رابطه دین و صلح در عصر سكولار مقایسه ادیان شرقی با ادیان غربی در كوشش برای صلح، مطالعات موردی در مورد ایجاد صلح در شرق آسیا، افكار و اعمال صلح در مذاهب سنتی و / یا مذاهب تازه ظهور در شرق آسیا و مطالعات موردی در مورد تحولات مذاهب سنتی استقبال می كند.

خلاصه مقاله باید تا ۳۱ مارس ۲۰۲۰ به آدرس https: //www.surveymonkey.com/r/JSRVV۹M ارسال شود.
جهت كسب اطلاعات بیشتر به آدرس https: //www.easssr.org رجوع گردد.

1399/01/07
12:35:10
5.0 / 5
3866
تگهای خبر: ادیان , دانش , دین , عدالت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس