یا سی ویكمین كنفرانس وحدت اسلامی یا

تمدن اسلامی بدون وحدت و همزیستی اسلامی محقق نمی شود

تمدن اسلامی بدون وحدت و همزیستی اسلامی محقق نمی شود عطر حرم: عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این كه تولید وحدت و بحث از آن باید به سمت تولید یك فرهنگ و تمدن اسلامی باشد، اظهار داشت: اگر فعالیت های ما در عرصه وحدت در چارچوب فرهنگ و تمدن اصیل خود نباشد، به نتایج مطلوب نخواهد رسید.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین «احمد مُبلغی»، رئیس مركز تحقیقات اسلامی مجلس در كمیسیون "طرح های احیاگران جهان اسلام" در حاشیه برگزاری سی ویكمین كنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با تاكید بر مبحث بازگشت به چارچوب تمدنی و فرهنگی اسلام، بیان داشت: تولید وحدت باید به سمت تولید یك فرهنگ و تمدن اسلامی باشد. فرهنگ و تمدن بزرگترین چیزی است كه فعالیت های خویش را باید به سمت آن سوق دهیم و اگر این توجه را نداشته باشیم، فعالیت های ما موفق نخواهد بود و نتایج مطلوبی نخواهد داشت.
وی خاطرنشان كرد: همه تلاش ها و فعالیت های عالمان و متفكران دینی و حتی سیاستمداران هم باید در چارچوب تولید فرهنگ و تمدن اسلامی باشد تا موجودیت و انسجام خویش را به دست بیاورد.
مُبلغی با طرح این سوال كه آیا تمدن اسلامی می تواند بدون وحدت و همزیستی اسلامی تحقق پیدا كند؟ اظهار داشت: بدون تردید تمدن اسلامی نمی تواند بدون وحدت و همزیستی اسلامی محقق شود، چون كه قرآن كریم هم می فرماید شما امت واحده هستید و خداوند شما یكی است و همه من را عبادت می كنید، ازاین رو اسلام به عبادت امت بعد از واحده بودن آنها اشاره و تاكید می كند و این اهمیت وحدت را نشان داده است و صلاح مردم در همزیستی و معاشرت با همدیگر است.
وی با اشاره به نظریات علما و اندیشمندانی همچون شهید صدر در طرح عوامل احیاگر تمدن ساز، اضافه كرد: از نگاه شخصیتی همچون شهید صدر، ما برای حل مسائل خود حتی در عرصه علمی و تخصصی باید با علم و آگاهی به قرآن رجوع نمائیم و با تفسیر موضوعی از كلام الله می توانیم پاسخ آنها را یافته و برطرف كنیم. در بحث تمدن هم باید به قرآن رجوع كرده و با منطق استنطاق نیازهای تمدن سازی را پیدا كنیم كه بدون تردید پیش نیاز آن تولید وحدت برای نیل به تمدن است.1396/09/16
16:16:09
5.0 / 5
5397
تگهای خبر: اسلام , عبادت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس