كمدین مشهور آمریكایی چگونه مسلمان شد؟

كمدین مشهور آمریكایی چگونه مسلمان شد؟ عطر حرم: در یك تاك شو كه از شبكه نت فلیكس پخش گردید، دیو چپل ـ كمدین آمریكایی ـ پرده از راز چگونه مسلمان شدنش برداشت.


به گزارش عطر حرم به نقل از الجزیره، دیوید لترمن، مجری برنامه «مهمان بعدی من نیازی به معرفی ندارد»، در یکی از قسمت ها دیو چپل ـ کمدین آمریکایی ـ را که میهمان برنامه اش شده بود، با پرسیدن این پرسش که «آیا تو مسلمان هستی؟» غافلگیر کرد.
دیو چپل، کمدین ۴۷ ساله آمریکایی، به جز چند باری که با روزنامه ها گفت و گو داشت، درباره گرویدن به دین اسلام سخن نگفته بود.
به دنبال طرح این پرسش از طرف مجری برنامه، چپل پرده از راز چگونه مسلمان شدنش برداشت و اظهار داشت: سال ها پیش وقتی ۱۷ ساله بودم در شهر واشنگتن به دنبال رستورانی برای پیتزا خوردن می گشتم. صحبت ها و افکار کارگران مسلمانی که در آن رستوران کار می کردند توجهم را جلب کرد. خصوصاً آنکه من در آن دوران به دنبال پیدا کردن معنایی جهت زندگی بودم.
چپل که حالا از شناخته شده ترین کمدین های آمریکا است، فریضه ی حج را به جا آورده و آب زمزم را منبع الهامی برای خودش دانست و داستان آنرا هم برای مخاطبان چنین بازگو کرد، «چشمه زمزم که هر تشنه ای را سیراب می کند، بر بانو هاجر، همسر حضرت ابراهیم (ع) و پسرش اسماعیل که در صحرا گم شده بودند و از شدت تشنگی در حال مرگ بودند، ظاهر شد.»
چپل در ادامه همین طور درباره جنبه های روحی و معنوی دین اسلام و اشتراکاتی که با دیگر ادیان الهی دارد، صحبت کرد.
وقتی درباره رفتار دونالد ترامپ ـ رئیس جمهور آمریکا ـ در مقابل مسلمانان از چپل سوال شد، اظهار داشت: این رفتار از مردی با اخلاقیات ترامپ که همه او را شناخته اند، اصلا بعید نیست. صندلی ریاست هیچ وقت خالی از نژادپرستی نبوده است.
چپل در استندآپ کمدی هایی که اجرا می کند به مسایل حساس سیاسی و اجتماعی آمریکا می پردازد؛ معضلاتی که خیلی دیگر از همکارانش جرأت صحبت درباره آنها را ندارند.
او نژادپرستی و ریاکاری در جامعه آمریکا را به باد طنز و انتقاد می کشد و گاهی هم با زبان طنز از خود مخاطبانش انتقاد می کند. مثلا وی در یکی از اجراهای اخیرش که از شبکه نت فلیکس پخش گردید، از هرج و مرج فضای مجازی که همه مردم عادی را درگیر خود کرده است، انتقاد نمود.
منبع:

1399/08/14
14:27:41
5.0 / 5
1585
تگهای خبر: ادیان , اسلام , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس