حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده:

سرمایه اوقاف، اعتماد ملی و مردمی است

سرمایه اوقاف، اعتماد ملی و مردمی است معاون امور مجلس و استان های سازمان اوقاف اظهار داشت: باید با خدمت رسانی، اجرای امینانه نیات واقفین، صیانت از موقوفات و ارائه گزارش های شفاف از عملکرد خود این پشتوانه عظیم مردمی را حفظ و تقویت نماییم.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، معاون امور مجلس و استان های سازمان اوقاف و امور خیریه، در حاشیه سفر خود به هرمزگان، اظهار نمود: یکی از دستگاه هایی که به فرمایش مقام معظم رهبری درباب رزمایش همدلی و مواسات، لبیک گفت سازمان اوقاف بود و تا امروز یک میلیون و ۲۰۵ هزار بسته معیشتی در سراسر کشور توسط این نهاد بین اقشار نیازمند توزیع شده و از این تعداد ۲۵ هزار بسته سهم استان هرمزگان بوده است.
وی اضافه کرد: با آمدن ویروس منحوس کرونا و مشکلاتی که در حوزه اقتصادی در کشور پیش آمده و دامان مردم را گرفته نمی توانیم آن طور که باید مرهم مفیدی بر زخم های آنها باشیم اما امید داریم با همین کمک های مؤمنانه به قسمتی از این زخم ها التیام ببخشیم. خدا را شاکر هستیم که ما را واسطه قرار داد تا خیراتی که در قالب وقف در اختیار سازمان اوقاف گرفته را به نحو شایسته در خدمت مردم قرار دهیم.
معاون امور مجلس و استان های سازمان اوقاف اشاره کرد: سازمان اوقاف یکی از مهم ترین نهادهای حاکمیتی، دینی و اعتقادی است و وقف ریشه در باورهای دینی ما دارد. وقتی کسی وقف می کند و در راه خدا از مالش می گذرد و آنرا در اختیار بندگان خدا قرار می دهد، دیگر خودرا مالک ندانسته بلکه خداوند تبارک و تعالی را مالک بر اموال خود می داند و ما به نیابت از خداوند بر اموالی که در اختیارمان است در امتداد نیت واقفین تصمیم گیری می نماییم.
نوری زاده عنوان کرد: اوقاف یکی از نهادهای بسیار مهم در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی، پزشکی، کشاورزی، رفع لطمه های اجتماعی، فقر و مباحث تربیتی و دینی است و به صورتی با همه موضوعات ارتباط دارد. امروزه بیش از ۸۲۰ نیت واقفین از وقف نامه ها احصا شده و می توانیم از این نیات در امتداد رفع نیازهای جامعه بهره برداری نماییم.
معاون امور مجلس و استان های سازمان اوقاف بیان کرد: از زمانی که انقلاب اسلامی شکل گرفته، دشمن در تعارض با انقلاب، نظام و ارکان و ارزش های آن بوده و تلاش نموده در وضعیت مختلف با ایجاد تشکیک در باورهای مردم و زیر سوال بردن اصل نظام، آنها را از حاکمیت و بخش های مختلفش جدا کند و یکی از آن بخش ها اوقاف است.
وی افزود: دشمن تلاش نموده با ایجاد تشکیک و سؤال هایی همچون: «پول هایی که مردم به سازمان اوقاف می دهند به کجا می رود؟» یا «چه کسی از این پول ها استفاده می کند؟» و نشر اکاذیبی همچون: «اوقاف بجای نگهداری از موقوفات آنرا از بین می برد» اصل نظام را زیر سوال ببرد. این در حالیست که سازمان اوقاف از نهادهایی است که با تشکیل انقلاب اسلامی شکل نگرفته و پیش از آن نیز بوده اما رویکرد آن پس از انقلاب اسلامی، خدمت رسانی به اقشار مختلف مردم بوده است.
نوری زاده در آخر افزود: امروز سرمایه نظام و به تبع آن سازمان اوقاف، اعتماد ملی و مردمی است و ما باید آنرا پاس بداریم و با خدمت رسانی، اجرای امینانه نیات واقفین، صیانت از موقوفات و ارائه گزارش های شفاف از عملکرد خود، این پشتوانه عظیم مردمی را حفظ و تقویت نماییم.


منبع:

1399/10/25
19:48:58
0.0 / 5
1121
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , پزشك , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس