عضو مجلس خبرگان رهبری تاكید كرد

عدالت اقتصادی بنیان حكمرانی دولت اسلامی است

عدالت اقتصادی بنیان حكمرانی دولت اسلامی است به گزارش عطر حرم قم سخنران حرم بانوی کرامت اظهار داشت: تعریف انسان از خود در بعضی از موارد مانعی ندارد و انسان می تواند خصوصیت های خویش را معرفی کنند و با عنایت به انتخابات پیش رو، نامزدها می توانند خصوصیات و خصوصیت های خویش را صادقانه بیان کنند.


حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم ظهر امروز در برنامه رسانه ای بیان نکات تفسیری جزء سیزدهم قرآن کریم در حرم مطهر بانوی کرامت اظهار نمود: درس های حکمرانی حضرت یوسف ضد السلام درآیات ۵۴ و۵۵ سوره یوسف بسیار مهم می باشد و می تواند الگویی برای یک دولت اسلامی باشد.
وی ادامه داد: پس از اثبات بی گناهی حضرت یوسف ضد السلام، حضرت به منصب موضوعات اقتصادی گمارده شد چونکه حضرت هم متعهد و هم کاردان بود.
استاد حوزه علمیه تصریح کرد: حضرت یوسف ضد السلام با ایجاد دولت تمدن ساز ۱۴ ساله، عدالت اجتماعی، برنامه اقتصادی و اجتماعی در دوران قحطی اجرا نمودند.
سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: یکی از خصوصیت های حکمرانی حضرت یوسف ضد السلام پیوند مبانی عقیدتی و خداباوری بود.
وی خاطرنشان کرد: در معرض انتخاب قرار دادن و بازگو نمودن خصوصیت های خود به عزیز مصر و مردم، اهمیت مسائل اقتصادی و قبول منصب خزانه داری و سامان دادن به مسائل اقتصادی، نظارت بر مصرف و کنترل مصرف، ذخیره سازی تولیدات کشاورزی، صرفه جویی در شرایط سخت اقتصادی، تبدیل تهدیدات به فرصت ها، از بین بردن استثمار طبقاتی و ایجاد عدالت اجتماعی، عدم پیروی از افکار و گروه های انحرافی، ترجیح تقوا بر رفاه و خوش گذرانی، تقدم تعهد بر تخصص در امور مدیریتی، پیشگامی در تحمل سختی ها و به کارگیری نیروهای جوان از دیگر اصول حکمرانی و مدیریتی حضرت یوسف ضد السلام است که می تواند بهترین الگو برای یک دولت اسلامی باشد.
سخنران حرم بانوی کرامت اضافه کرد: گاهی کنترل بر مصرف از اصل تولید مهم تر است و در جامعه ای که اختلاف طبقاتی و مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد نمی توان به درستی مدیریت نمود به همین خاطر حضرت یوسف ضد السلام با کنترل مصرف و برطرف نمودن شکاف طبقاتی و تبدیل تهدید قحطی به فرصت ذخیره سازی و مصرف درست توانست کشور مصر را نجات بدهد.
وی تصریح کرد: کارگزار دولت اسلامی باید برمدار تقوا و دستورات الهی حرکت نماید و قرار گرفتن مسئولین در شرایط سخت در جهت درک وضعیت فقرای جامعه یک امر ضروریست.
حاج ابوالقاسم عنوان کرد: تعریف انسان از خود در بعضی از موارد مانعی ندارد و انسان می تواند خصوصیت های خویش را معرفی کنند و با عنایت به انتخابات پیش روی، نامزدها می توانند خصوصیات و خصوصیت های خویش را صادقانه بیان کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در انتها گفت:: از راه عدالت اقتصادی میتوان خیلی از مشکلات کشور را برطرف نمود به همین خاطر یکی از شاخصهای دولت اسلامی، ایجاد عدالت اقتصادی، عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی است.
آخر پیام/منبع:

1400/02/07
11:03:42
5.0 / 5
1008
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس