با مشاركت سازمان تبلیغات اسلامی صورت گرفت؛

نصب ۱۰ هزار بیلبورد با مضامین قرآنی در سراسر كشور

نصب ۱۰ هزار بیلبورد با مضامین قرآنی در سراسر كشور به گزارش عطر حرم رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تبیین حقایق قرآنی را محور کارهای این سازمان در ماه مبارک رمضان بیان کرد و اظهار داشت: همزمان با ماه مبارک رمضان 10 هزار بیلبورد با مضامین قرآنی در سراسر کشور نصب گردید.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، شب گذشته هیجدهم اردیبهشت ۱۴۰۰ «نشست قرآنیان منادیان نور امید» با موضوع گفتمان امید و باور به توان مردم و تواصی به حق و صبر، با حضور رؤسای سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه و ۴۰ تن از اساتید و پیشکسوتان قرآنی کشور در مجتمع فرهنگی شهدای هفتم تیر «سرچشمه» اجرا شد.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اعلان اینکه کشور در حوزه قرآن با دو موضوع مهم و کلان مواجه می باشد، گفت: نخستین موضوعی که در این عرصه مطرح می شود پرداختن به مسائل قرآنی جامعه است که باید توجه بیشتری به این مساله صورت بپذیرد؛ هر چند که تا حالا هم اندیشی های بسیاری در این مورد انجام شده و باید ادامه داشته باشد اما نباید فقط مطالبات مقام معظم رهبری را در مسائل قرآنی مورد توجه قرار دهیم بلکه باید با مشارکت و همکاری خبرگان قرآنی کشور به حل مسائل دیگر حوزه های قرآن نیز بپردازیم.
وی اضافه کرد: موضوع دوم حل مسائل انقلاب اسلامی توسط جامعه قرآنی است، نخبگان قرآنی نه فقط در حل مسائل این حوزه بلکه باید در حل مسائل اجتماعی و انقلابی نیز پیش قدم باشند. سوال اینجاست که حل مسئله انقلاب و نظام توسط جامعه قرآنی چگونه باید انجام بگیرد؟ این در حالیست که جامعه ای که بیشتر با قرآن عجین شده باشد در حل مشکلات جامعه نیز امیدوارتر خواهد بود. همین طور یکی دیگر از مسائل مهم جامعه «سبک زندگی» است و برای برطرف نمودن مشکلات این حوزه باید بیاندیشیم از کجا لطمه خوردیم و با زاویه دید قرآنی چگونه می توانیم لطمه ها و کمبودهای این حوزه را برطرف نماییم.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی هفت سفارش فرمودند و ما باید از منظر قرآنی به این سفارش ها عمل نماییم. اذعان داشت: بنا بر فرمایشات رهبری، ریشه ای ترین نوع جهاد، امید است و باید بپذیریم که اولویت نهادهای فرهنگی و انقلابی نشر «امید» در بستر جامعه است.
حجت الاسلام قمی اشاره کرد: امسال برای نخستین بار تمام بخش های سازمان تبلیغات اسلامی به فرماندهی دارالقرآن در ماه رمضان بسیج شدند تا تبیین حقایق قرآنی محور قرار گیرد و امروز با کمک شهرداری ها و به همت دارالقرآن بیش از ۱۰ هزار بیلبورد با مضامین قرآنی در کشور زینت بخش چشم های مردم ایران است.
حجت الاسلام اخوان: سازمان تبلیغات اسلامی با موضوع گفتمان قرآنی تمام بخش های خودرا برای پیشبرد ظرفیت های قرآنی کشور بسیج کرده است اما تا رسیدن به قله های مطلوب، فاصله بسیاری داریم
در ادامه حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلان اینکه نگاه به انقلاب اسلامی از منظرهای مختلف در جوامع امروز قابل بررسی است افزود: در زمان طاغوت، دشمن ما رژیم شاهنشاهی بود و امروز دشمن ما طاغوت بزرگ یعنی آمریکاست که سر منشأ حیات اقتصادی ما را هدف قرار داده است.
وی اضافه کرد: دشمن غدار تلاش می کند تا مرزهای فکری، سیاسی و جغرافیایی ما را از بین ببرد و برای رسیدن به مقصود خویش همیشه در فکر پمپاژ آمارهای منفی و غلط، مقابل جامعه اسلامی است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه باید مراقب تغییر جای حق و باطل باشیم افزود: نظام اسلامی، خونخواه تمام شهیدان در طول تاریخ است و خودرا متولی دفاع از اسلام ناب می داند.
حجت الاسلام خاموشی با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی و حقارت ایالت متحده آمریکا گفت: مگر عربستان سعودی، عابر بانک آمریکا نبود؟ پس چرا حالا آمریکا برای مذاکره به سمت ایران آمده است و التماس می کند. اینها نشان از عظمت و قدرت بیش از پیش ایران اسلامی است. این در حالیست که اگر حضور ما در میدان مقتدرانه باشد حتما سر میز مذاکره هم قوی تر خواهیم بود.
وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آن موضوعی که در انتخابات اهمیت دارد این است که باید اصل انقلاب محفوظ بماند و شک نکنید که اصل انقلاب با آرمان خواهی انقلاب اسلامی باقی خواهد ماند. این در حالیست که باید در صف اسلام خواهی محکم بایستیم و یقین داشته باشیم در این راه حتما نتیجه خواهیم گرفت.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تحقق کلمه به کلمه این بیانیه را وظیفه همگانی دانست و اظهار داشت: نظام سلطه با تمام قوا در مقابل ملت ایران به میدان آمده و این دشمن برای رسیدن به مقصود خود بیشتر از حد تصور پول هزینه می کند تا کشور ما را نابود کند و این وظیفه ماست که با قدرتمند کردن کشور در برابرش بایستیم.
حجت الاسلام خاموشی از خام فروشی کشور گلایه نمود و اضافه کرد: ما علم خودرا دراین زمینه توسعه ندادیم در صورتیکه باید سال ها قبل، صنایع بالادستی توسعه می یافت و اگر به جوانان میدان می دادیم حتما کشور به خودکفایی رسیده بود.

ظرفیت قرآنی در کشور ما بسیار بالاست
در ادامه حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقرآن الکریم اظهار داشت: ظرفیت قرآنی در کشور ما بسیار بالاست و با وجود جمع کثیری از خادمان قرآن در کشور، امیدواریم که شاهد اتفاقات خوبی دراین زمینه باشیم.
وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی با موضوع گفتمان قرآنی تمام بخش های خودرا برای پیشبرد ظرفیت های قرآنی کشور بسیج کرده است اما تا رسیدن به قله های مطلوب، فاصله بسیاری داریم و از ین جهت، دست یاری به سمت همه اساتید و پیشکسوتان کشور دراز می نماییم تا دراین زمینه، به سازمان تبلیغات اسلامی و به تمام جامعه قرآنی کمک کنند.
دکتر رضا صلح جو از اساتید و پیشکسوتان جامعه قرآنی نیز در این جلسه اظهار داشت: اگر دوره های پس از انقلاب را از دید جامعه شناسی تحلیل نماییم باید اظهار داشت که در دهه اول انقلاب، دغدغه همه حفظ و گسترش انقلاب اسلامی بوده است. ولی حالا علاوه بر حفظ اسلام و انقلاب باید دغدغه خروج نسل جوان از کشور و کم توجهی این نسل به انقلاب هم باشیم. این در حالیست که ما در انتقال آرمان های نسل اول انقلاب به نسل سوم و جوانان، موفق عمل نکردیم.
استاد ولی یار احمدی از خادمین قرآنی کشور هم با اعلان اینکه این جلسه، جلسه مبارکی است تصریح کرد: جای بسی امیدواری است که اعلام کنم عمده کوشش های اساتید قرآنی، بیشتر از دستگاه های دولتی بوده است اما معتقدم ما باید بیش از پیش به توسعه رفتار قرآنی در جامعه توجه می کردیم و به جز در صحنه های دفاع مقدس و مقاومت که به خوبی از قرآن بهره گرفته شده است در صحنه های دیگر، کمتر شاهد رفتار عملی قرآن بودیم.
در این جلسه همچنان برخی دیگر از خادمین قرآن در سخنان کوتاهی به دیدگاه های خود پرداختند و در آخر نیز کتاب «صبر، تواصی و امید» تألیف دکتر محمد علی رضایی اصفهانی و کتاب «سیاستگذاری قرآنی مبتنی بر دیدگاه های مقام معظم رهبری» تألیف مرکز مطالبات راهبردی سازمان دارالقرآن و لوح فشرده «آموزش حفظ سوره به سوره قرآن کریم» اثر دکتر بحرالعلوم و لوح فشرده «تفسیر آسان قرآن» اثر حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با حضور رؤسای سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه رونمایی گردید.


منبع:

1400/02/19
21:22:40
5.0 / 5
701
تگهای خبر: آموزش , ادیان , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس