پاسخ سازمان جنگل ها به وقف بخشی از قله دماوند؛

اگر منطقه وقف شده دماوند مرتع باشد اراضی ملی تلقی می شود

اگر منطقه وقف شده دماوند مرتع باشد اراضی ملی تلقی می شود مدیركل دفتر حقوقی سازمان امور جنگل ها  با اعلان اینكه پیگیر موضوع دماوند هستیم ولی باید اسناد و مدارك دقیق تر بررسی شود، اظهار داشت: اگر عرصه وقف شده مرتع باشد مشمول تعریف ماده یك قانون ملی شدن جنگل های كشور می شود و بایستی به دولت بازگردد.رضا افلاطونی در گفتوگو با ایسنا با اعلان اینکه در حال بررسی اسناد و مدارک هستیم، اظهار نمود: منابع طبیعی شامل جنگل، بیشه، مرتع و اراضی جنگلی طبق قانون قابل وقف نیست و اگر بهر دلیلی سازمان اوقاف برای آن منطقه سند گرفته باشد به لحاظ قانونی درست نیست. اما باید بررسی شود که آیا اوقاف سندی دریافت کرده است یا خیر. اگر سندی دریافت شده و عرصه ملی باشد سند غیر قانونی تلفی می شود.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور جنگل ها افزود: قانون گذار مشخص کرده که مرتع، جنگل، بیشه و اراضی جنگلی به سبب ماده ۱ قانون ملی شدن در هر شرایطی ملی است و اگر سندی هم گرفته شده باشد بایستی به دولت برگردد.

افلاطونی اشاره کرد: اگر مواردی شبیه جنگل های آق مشهد ساری باشد پیگیری قضایی انجام می دهیم. اما باید بررسی شود که تقسیم بندی پلاک ها به چه صورت است.

به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا روز گذشته خبری در خصوص صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند منتشر گردید که واکنش های بسیاری را از طرف افکار عمومی و مسئولان به دنبال داشت و سازمان اوقاف و سازمان ثبت اسناد کشور با تکذیب این خبر اعلام نمودند که موقوفه ملار مربوط به قریه و مراتع ملار در اطراف کوه دماوند است و به هیچ وجه شامل خود کوه دماوند نمی گردد.1399/05/06
15:27:47
5.0 / 5
2616
تگهای خبر: قانون , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس